Trwa ładowanie...

Wojna w Ukrainie wpłynie na wakacyjne plany? "Nastąpiło zachwianie nastrojów"

Choć zbliżają się tegoroczne wakacje, to wiele osób z rezerwą podchodzi do planowania wyjazdów. Powodem jest trwająca w Ukrainie wojna. - Turyści, przede wszystkim zagraniczni, będą brali pod uwagę sytuację geopolityczną - mówi w rozmowie z Radiem Plus Radom Anna Salamończyk-Mochel, pełniąca obowiązki prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej.

Turyści na molo w Sopocie Turyści na molo w Sopocie Źródło: Adobe Stock, fot: Tomasz Warszewski
d40xs21
d40xs21

Jak podkreśla Anna Salamończyk-Mochel, jeśli wojna w Ukrainie będzie nadal trwać, to z pewnością trzeba stwierdzić, że wpłynie na wybory wakacyjne turystów.

- Branża została mocno poturbowana przez pandemię i mamy wszyscy tego świadomość [...] W tym roku zaczęliśmy wychodzić z tego kryzysu. Niestety sytuacja w Ukrainie powoduje, że nastąpiło zachwianie nastrojów - mówi w rozmowie z Radiem Plus Radom i dodaje, że ma nadzieję, iż taka sytuacja nie potrwa długo.

Co z turystami z zagranicy? "Nasz kraj jest bezpieczny"

Warto podkreślić, że wojna u naszych sąsiadów wpływa nie tylko na wybory wakacyjne Polaków, ale również tych turytów, którzy planowali odwiedzić Polskę. Zdaniem Salamończyk-Mochel jesteśmy krajem bezpiecznym, gdzie można przyjechać i przyjemnie spędzić choćby weekend, co Polska Organizacja Turystyczna podkreśla na forum międzynarodowym.

- Należy żywić nadzieję, że ta sytuacja nie będzie trwała długo. Mówimy, że nasz kraj jest bezpieczny i można planować podróże [...] Zachęcamy, aby nie rezygnować z planów, które były poczynione kilka miesięcy temu - mówi Anna Salamończyk- Mochel.

d40xs21

Nieco utrudnione - ze względu na zamknięta przestrzeń lotniczą - stały się podróże samolotami, szczególnie te do Azji. Loty są dłuższe, ale całkowicie bezpieczne.

Wakacje 2022 spędzimy w Polsce?

- To kolejny rok, kiedy turystyka krajowa będzie miała ogromne znaczenie [...] Ten okres niepewności spowodowany sytuacją geopolityczną sprawi, że turystyka krajowa będzie istotna - tłumaczy Anna Salamończyk- Mochel.

Jak dodaje ekspertka, największą popularnością w kraju cieszą się nie tylko miasta, ale miejsca na łonie natury, gdzie można aktywnie wypoczywać.

d40xs21

Źródło: Radio Plus Radom

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wakacje 2022. Czy to dobry moment na rezerwacje wycieczek?

d40xs21
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d40xs21