W PodróżyWyznanie polskiej stewardesy zaskoczyło internautów. "To czas, kiedy wszystkie wyglądamy jak matrioszki"

Wyznanie polskiej stewardesy zaskoczyło internautów. "To czas, kiedy wszystkie wyglądamy jak matrioszki"

Stewardesa Olga Kuczyńska chętnie dzieli się swoimi przeżyciami z pracy i podróży w mediach społecznościowych. Właśnie opublikowała post, w którym opowiada o tym, jak wyglądają loty w ramadanie.

Polska stewardesa pracuje w liniach Oman Air
Polska stewardesa pracuje w liniach Oman Air
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Copyright: Bjoern Wylezich
oprac. IR

20.04.2022 11:37

W krajach muzułmańskich trwa właśnie święty miesiąc - ramadan. Polska stewardesa Olga Kuczyńska poinformowała na swoim facebookowym profilu, że w związku z tym na loty w jednym kierunku stewardesy z jej linii muszą zakładać hidżab.

Stewardesy w hidżabie

"To czas, kiedy wszystkie wyglądamy jak matrioszki, gdy przyjdzie nam wykonywać loty do Arabii Saudyjskiej" - pisze Kuczyńska, która pracuje w liniach Oman Air już sześć lat. - "Cała zabawa zaczyna się podczas serwisu, kiedy to nurkujemy w wózkach z jedzeniem, a hidżab zjeżdża po którymś razie. Jego część wpadła mi nawet do kubka z sokiem".

Jej obserwatorzy są zaskoczeni, ale stewardesa tłumaczy, że taka jest dyscyplina mundurowa w jej firmie właśnie na rejsy do Arabii Saudyjskiej podczas ramadanu.

"Ten hidżab to musi być straszna rzecz dla kogoś, kto jest zmuszony go zakładać choćby i od czasu do czasu" - komentuje jedna z internautek. Ale stewardesa odpowiada, że "nie ma tragedii". Jednak w swoim poście narzeka, że ciężko się go zakłada. "Dziś to znajomy zawiązywał mi go na głowie - ja się poddałam po czwartej próbie. Myślałam, że się nim uduszę tak przy okazji".

O przygodach Olgi można przeczytać na jej profilu "Życie stewardessy" (pisownia oryginalna) oraz w książce pt. "Życie stewardesy. Czyli o tym, jak mierzyć wysoko i przekraczać granice".

Co to jest hidżab?

Przypomnijmy, że hidżab w tłumaczeniu z języka arabskiego oznacza "zasłonę" i "ochronę". To nakrycie głowy, które nosi część kobiet wyznających islam w obecności dorosłych mężczyzn, którzy nie są ich najbliższymi krewnymi.

Jest on wyrazem skromności.

Źródło artykułu:WP Turystyka
stewardesaolga kuczyńskaw podróży
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)