Zachwycający obszar na Lubelszczyźnie. Jego nazwy na mapie nie znajdziecie
Nazwa tego terenu oficjalnie nie istnieje. Tak się jednak stało, że coraz więcej osób zaczyna się nią posługiwać. Określa się nią urokliwe tereny na Lubelszczyźnie, pełne maleńkich wiosek, lasów, jezior i wzgórz, ale przede wszystkim wąwozów i jarów.
Kraszczad na mapie nie znajdziemy, jednak nazwa ta funkcjonuje od dawna. Początkowo tylko wśród okolicznych mieszkańców, jednak w ostatnim czasie przyjęła się również wśród osób odwiedzających te mało znane, ale niezwykle urokliwe tereny.
Choć Kraszczady mogą kojarzyć się z Bieszczadami, to jest to zupełnie odrębny obszar, znany z malowniczych krajobrazów, lasów, łąk i niewielkich wiosek oraz niezwykłego ukształtowania terenów.
Okolica pełna jest dzikiej przyrody oraz stanowi doskonałe miejsce dla miłośników ciszy, spokoju oraz turystyki pieszej i rowerowej. To idealny wybór dla osób szukających alternatywy dla bardziej popularnych kierunków w Polsce.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Mały region - wielkie przygody. Opolszczyzna to niedoceniana perełka Polski
Kraszczady mają bardzo duży potencjał turystyczny. Dlatego też trwają działania, których celem jest rozwinięcie turystyki na tym obszarze.
W Krasnostawskim Domu Kultury zainaugurowano prace nad utworzeniem Turystycznej Marki Kraszczady. Jest to projekt mający na celu promocję powiatu krasnostawskiego, powstały z inicjatywy dr. hab. Marcina Szewczaka, prof. KUL, będącego obecnie członkiem Zarządu Województwa Lubelskiego.
Podczas spotkania zaprezentowane zostały główne założenia projektu oraz korzyści, jakie może przynieść rozwój turystyki na obszarze Kraszczad, zarówno dla mieszkańców tego terenu, jak i przedsiębiorców.
Zwiększyć liczbę turystów
W związku z dużym potencjałem turystycznym, jaki posiadają Kraszczady, jako najważniejszą ideę realizowanego przedsięwzięcia wskazano na budowę świadomości znaczenia współpracy pomiędzy podmiotami branży turystycznej oraz właścicielami i zarządcami atrakcji turystycznych w powiecie krasnostawskim.
Wszystko to ma pomóc w zwiększeniu liczby turystów odwiedzających ten obszar. Dlatego też w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele samorządów, instytucji publicznych, lokalnych przedsiębiorców oraz ekspertów w dziedzinie turystyki.
Podczas wydarzenia nakreślono m.in. harmonogram działań na rzecz rozbudowy marki Kraszczady i przeprowadzenie analizy podmiotów i atrakcji turystycznych w powiecie krasnostawskim. Uznając potencjał turystyczny obszaru uczestnicy konferencji złożyli podpisy na deklaracji w sprawie podjęcia wspólnych działań na rzecz stworzenia Turystycznej Marki Kraszczady.