Trwa ładowanie...

Zagraniczny dziennikarz zachwycony Polską. Wytypował najpiękniejsze miejsca

Portal internetowy Culture Trip opublikował listę dziesięciu najpiękniejszych miejsc w Polsce, które poleca turystom z całego świata. Znalazły się tam zarówno konkretne miasta, jak i jeziora czy parki narodowe. Zobaczcie, co konkretnie zachwyciło zagranicznego dziennikarza.

Zagraniczny dziennikarz zachwycony Polską. Wytypował najpiękniejsze miejscaŹródło: Shutterstock.com, fot: Marcin Krzyżak
d32y3bg
d32y3bg

„Od gęstych lasów jodłowych ukrywających dziwne miasteczko z drewna do ruchomych wydm, które wyglądają niczym fale Bałtyku” – tak dziennikarz Joseph Richard Francis podsumował najciekawsze miejsca w Polsce.

Wśród miast wyróżnił tylko trzy. I tu zaskoczenie – nie ma Warszawy czy popularnego wśród turystów Wrocławia, ale są inne polskie perełki - Gdańsk, Kraków i Malbork. Nad tym ostatnim dosłownie się rozpływał. „Dla miłośników historii i architektury nie ma piękniejszego miejsca w całej Polsce niż Malbork. Na miejscu czeka niezliczona ilość okazji do fotografowania pomiędzy rozległymi kompleksami zamku, które są jedną z największych budowli tego typu na świecie” - czytamy w artykule.

zamek w malborku, malbork, atrakcje malborka, rycerskie mistrzostwa Shutterstock.com
zamek w malborku, malbork, atrakcje malborka, rycerskie mistrzostwa Źródło: Shutterstock.com

W Krakowie zachwycił się Barbakanem, Starym Rynkiem i Wzgórzem Wawelskim. Gdańsk określił zaś, jako „odpowiedź północnej Polski na królewski majestat południowego Krakowa”. Uznał, że w mieście turyści są zapraszani do zatracenia się pomiędzy średniowiecznymi uliczkami i zakamarkami, a historia jest tu na każdym kroku.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Shutterstock.com
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Źródło: Shutterstock.com

Tatrzański Park Narodowy, Bieszczady, Karkonoski Park Narodowy i Góry Sowie to miejsca, którym dziennikarz także poświęcił sporo miejsca. Dziewicze lasy, zamglone wzgórza, zielone doliny, skaliste szczyty i górskie łąki – wszystko to sprawiło, że nie potrafił wybrać tylko jednego terenu górskiego w Polsce.

d32y3bg

„Biorąc pod uwagę zapierające dech w piersiach naturalne piękno tego obszaru, nic dziwnego, że znajduje się na pożądanej przez wielu liście UNESCO” – pisze o Tatrach. –„Nie jest dla mnie zaskoczeniem, że to miejsce przyciąga turystów. Tyle tu gęstych lasów świerkowych, krętych szlaków turystycznych, ośnieżonych stoków narciarskich i podziemnych systemów jaskiń”.

Na liście nie zabrakło także Puszczy Białowieskiej, w której znajdują się jedne z ostatnich i największych fragmentów lasu pierwotnego w Europie.

mazury, atrakcje polska, jeziora WP.PL
mazury, atrakcje polska, jeziora Źródło: WP.PL

Krainę Wielkich Jezior Mazurskich dziennikarz opisał jako ulubione urlopowe miejsce Polaków. Uznał także, że "sosnowe drzewa, bagienne torfowiska i wydmy piaskowe Słowińskiego Parku Narodowego tworzą piękny, nadmorski paczwork". Zgadzacie się z jego wyborem?

d32y3bg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32y3bg