Trwa ładowanie...

Zamiast do kurortu, pojedź na wieś

Majówka na polskiej wsi? Coraz więcej osób decyduje się na taką formę wypoczynku. To już ostatni moment, żeby rezerwować miejsca na długi weekend w gospodarstwach agroturystycznych. Jednak czym tak naprawdę są agrowczasy, na jakie atrakcje możemy liczyć oraz ile kosztuje pobyt w ośrodku na wsi, opowiada gość programu dziejesienazywo - Danuta Arcipowska z Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Zamiast do kurortu, pojedź na wieśŹródło: Fotolia, fot: Jakub Czajkowski
d7pk4h1
d7pk4h1

Majówka na polskiej wsi? Coraz więcej osób decyduje się na taką formę wypoczynku. To już ostatni moment, żeby rezerwować miejsca na długi weekend w gospodarstwach agroturystycznych. Jednak czym tak naprawdę są agrowczasy, na jakie atrakcje możemy liczyć oraz ile kosztuje pobyt w ośrodku na wsi, opowiada gość programu #dziejesienazywo - Danuta Arcipowska z Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Czy Polacy chętnie wyjeżdżają na polską wieś, aby spędzić na niej wakacje? Jak mówi ekspert, jest to coraz popularniejsza forma urlopu, jednak agroturystyka wymaga ciągłej promocji, ponieważ cieszy się największym zainteresowaniem tylko wtedy, gdy jest ładna pogoda. Najwięcej gospodarstw, bo aż 40 proc., jest zlokalizowanych w województwach: warmińsko-mazurskim, małopolskim i podkarpackim.

Piękna polska wieś

Czym powinno charakteryzować się gospodarstwo agroturystyczne? Turyści oczekują, że na miejscu zobaczą to, czego nie uświadczą w mieście, czyli np. zwierzęta rolne czy jak produkuje się mleko. Chcą spędzić urlop w dobrze wyposażonych pokojach oraz liczą na pyszne, lokalne jedzenie. Gość programu przekonuje, że większość gospodarzy jest dobrze przygotowanych. Coraz więcej z nich tworzy sieć gospodarstw, które uzupełniają się, jeśli chodzi o atrakcje. Dlaczego agroturystyka a nie Teneryfa? Jak mówi Arcipowska - najpierw poznajmy to co mamy. Każde miejsce w naszym kraju ma ciekawą historię i piękne krajobrazy. Warto docenić Polskę.

wg

d7pk4h1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7pk4h1