Trwa ładowanie...
ycipk-2gpyel

Zapomnij o Airbnb w centrum Madrytu. Władze wprowadzają poważne ograniczenia

Były już: San Francisco, Berlin, Barcelona, Dubrownik, Paryż i Reykjavik, teraz przyszedł czas na Madryt. Władze kolejnego miasta, tym razem stolicy Hiszpanii, chcą ograniczyć możliwość wynajmu mieszkań za pośrednictwem Airbnb.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Turyści będą mieli problem, żeby tanio wynająć mieszkanie w centrum Madrytu
Turyści będą mieli problem, żeby tanio wynająć mieszkanie w centrum Madrytu (Shutterstock.com, Fot: Greg Blok)
ycipk-2gpyel

Jak podaje hiszpański serwis thelocal.es, władze Madrytu chcą wprowadzić przepisy, według których nie będzie można wynajmować prywatnych mieszkań turystom dłużej niż przez 90 dni w roku. Obostrzenia mają dotyczyć czterech rejonów miasta, najbardziej restrykcyjne będą w ścisłym centrum, czyli w Malasaña, Chueca, Sol, La Latina i Lavapiés.

Mieszkania położone w centrum będą musiały mieć osobne wejście dla turystów. W konsekwencji wielu gospodarzy, ze względu na brak możliwości dokonania wymaganych przeróbek, będzie zmuszonych pożegnać się z interesem.

To jeszcze nie wszystko. Władze chcą także przeciwdziałać procederowi przekształcania całych budynków w miejsca na wynajem dla turystów. Właściciele takich miejsc będą musieli spełnić takie same warunki jak właściciele hoteli.

ycipk-2gpyel

Wiele lokali w Madrycie zostało w ostatnich latach wykupionych w celu wynajmu turystom. Mieszkańcy zauważyli, że przez to dostępność mieszkań dramatycznie spadła i wynajęcie nowego miejsca czasami trwa kilka miesięcy. Dodatkowo skarżą się oni na zachowanie turystów, którzy często hałasują i urządzają pijackie imprezy.

Podobne przepisy zostały wprowadzone na hiszpańskiej wyspie Majorce. Władze pod koniec kwietnia zdecydowały o zakazie wynajmowania turystom mieszkań w budynkach wielorodzinnych. Przepisy wchodzą w życie od lipca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-2gpyel

Zobacz także: Niedoceniany zakątek Europy

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2gpyel

ycipk-2gpyel
ycipk-2gpyel