Trwa ładowanie...

125 lat Towarzystwa National Geographic

W styczniu National Geographic Polska rozpoczyna obchody 125-lecia Towarzystwa National Geographic, największej organizacji edukacyjnej i naukowej na świecie, wydawcy magazynu National Geographic.

Share
125 lat Towarzystwa National Geographic
Źródło: National Geographic Polska
d2bpefy

W styczniu National Geographic Polska rozpoczyna obchody 125-lecia Towarzystwa National Geographic, największej organizacji edukacyjnej i naukowej na świecie, wydawcy magazynu National Geographic.

Z tej okazji redakcja obdaruje 12 wyjątkowych osób unikalną trójkolorową flagą będącą symbolem 125 lat badań i odkryć wspieranych przez Towarzystwo. Pierwsza flaga trafiła w ręce Jerzego Owsiaka.

Styczniowy National Geographic Polska ukazał się pod hasłem „125 lat eksploracji pod flagą NG”. Promuje ideę, że tylko poznając świat, można go zmieniać i czynić lepszym.

d2bpefy

Okładkę wydania zdobi trójkolorowa flaga, która od 1903 r. towarzyszy działalności *National Geographic Society *(powstało w 1888 r.). Kolory flagi są znakiem przygody i eksploracji: błękit symbolizuje niebo, brąz ziemię, a zieleń morza i oceany.

Pod flagą NG

Numer otwiera edytorial w formie wywiadu redaktor naczelnej * *z Jerzym Owsiakiem, zatytułowany „Pod flagą NG”. Jubileuszowe wstępniaki będą rozpoczynały wszystkie wydania w 2013 r.

– Do rubryki „Pod flagą NG” zaprosiliśmy niezwykłych ludzi w Polsce, którzy swoją postawą i pasją budzą nasz podziw. Obchody rozpoczęliśmy spotkaniem z Jurkiem Owsiakie**m, twórcą **Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, inicjatywy, która inspiruje i jednoczy miliony Polaków. Już dziś mogę zapowiedzieć, że na łamach zagoszczą takie osobistości jak .

Pierwsza flaga z autografami Jerzego Owsiaka i Martyny Wojciechowskiej jest licytowana podczas XXI finału WOŚP 13 stycznia br.

d2bpefy

Do końca 15 stycznia br. można ją licytować na stronie:
*http://aukcje.wosp.org.pl/wyjatkowa-flaga-na-125-lat-national-geographic-i704247 *

Ponadto na łamach styczniowego wydania magazynu pojawią się artykuły opisujące ryzykowne wyprawy, najdziksze miejsca czy przełomowe odkrycia. Czytelnicy znajdą w nim fotograficzne portfolio poświęcone eksploracji i materiał zatytułowany „Obłędnie daleko”, o szansach załogowej wyprawy poza nasz Układ Słoneczny, do gwiazd.

Pojawi się też artykuł o Jasuni – dziewiczej, bogatej w gatunki fauny i flory puszczy Ekwadoru, pod którą znajduje się morze ropy. Redakcja przyjrzała się również (w ogromnym powiększeniu) mikrobom zasiedlającym ludzki organizm. Jest ich nieprawdopodobnie dużo, a każdy człowiek jest osobnym, fascynującym ekosystemem, o którym niewiele wiemy.

Na łamach styczniowego numeru opublikowany zostanie także wyjątkowy materiał Małgorzaty Niezabitowskiej i Tomasza Tomaszewskiego pod tytułem „Odkrywanie Ameryki. 25 lat później”. Ta dwójka wybrała się w niezwykłą podróż śladami swojej własnej wyprawy przez *Stany Zjednoczone *Ameryki sprzed ćwierć wieku (poprzedni artykuł był publikowany w jubileuszowym numerze magazynu z okazji 100. rocznicy istnienia National Geographic Society).

d2bpefy

Redakcja magazynu ogłasza także akcję odnajdywania archiwalnych zdjęć. – Z pomocą czytelników chcemy pokazać najstarsze fotografie dokumentujące życie Polaków sprzed lat. Takie zdjęcia z pewnością kryją się na strychach czy w piwnicach. Poszukujemy zarówno profesjonalnych, jak i amatorskich zdjęć zrobionych od początków istnienia fotografii do 1980 r. Chętnie się nimi zajmiemy, zrewitalizujemy i opublikujemy na łamach National Geographic Polska – mówi redaktor naczelna . Zdjęcia można nadsyłać od stycznia do końca czerwca 2013 r.

d2bpefy

Podziel się opinią

Share
d2bpefy
d2bpefy