Trwa ładowanie...
d1njqap

13. edycja Targów Sportów Wodnych WIATR i WODA na wodzie w Gdyni

W dniach od 9 do 12 sierpnia w Marinie Gdynia odbędą się Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA na wodzie. To już 13. edycja jedynej w Polsce imprezy, podczas której można w jednym miejscu zobaczyć najpiękniejsze jachty i luksusowe łodzie motorowe, a także najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny. Targi organizują spółki YACHT EXPO i Murator EXPO, przy partnerskiej współpracy Magazynu Sportów Wodnych ŻAGLE. Partnerem strategicznym Targów jest Gdynia – Żeglarska Stolica Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
13. Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA na wodzie potrwają od czwartku do niedzieli  (9-12.08.2018)
13. Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA na wodzie potrwają od czwartku do niedzieli (9-12.08.2018) (Materiały prasowe)
d1njqap

Głównym celem Targów WIATR i WODA na wodzie jest promocja żeglarstwa morskiego

i sportów wodnych, a przy tym umożliwienie amatorom wodnej rekreacji oceny jachtów, łodzi motorowych i sprzętu sportowego w ich naturalnym środowisku - na wodzie.

W tegorocznych Targach udział weźmie blisko 130 wystawców, w tym po raz pierwszy firmy: Yacht Covers, PHU Perfekt, Cirrus Aircraft, D-Boat, Trolling Boats oraz Decathlon. W gdyńskiej Marinie zobaczymy ponad 120 jednostek, a w halach namiotowych ustawionych na nabrzeżu: akcesoria żeglarskie i motorowodne, sprzęt nawigacyjny, asekuracyjny i ratunkowy, odzież turystyczną i sportową. Będą również organizatorzy czarterów oraz media.

d1njqap

Tegoroczne Targi WIATR i WODA na wodzie będą edycją szczególną: potencjał polskiego przemysłu jachtowego poznawać będą podczas Targów uczestnicy Misji Study Tour - kontrahenci i dziennikarze z branży jachtów i łodzi z Federacji Rosyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Planowane są testy jednostek, spotkania biznesowe z przedstawicielami branży, konstruktorami i mistrzami sportów wodnych z Polski, a także konferencja prasowa „Siła i potencjał polskiej branży jachtowej. Elementy rządowego programu wsparcia branży na rynkach zagranicznych”.

Spotkania ze znakomitymi żeglarzami i pokazy

Wizyta na Targach to okazja do spotkań ze znakomitymi żeglarzami. O żeglarstwie i swoich przygodach opowiadać będzie Kapitan Krzysztof Baranowski, autor koncepcji i animator budowy żaglowców "Pogoria” i "Fryderyk Chopin”, twórca Szkoły pod Żaglami oraz autor wielu niezwykłych opowieści o przygodach na morzu. Redakcja "Żagli” zaprosi na spotkanie z kpt. Mariuszem Koperem i Hanną Leniec, którzy w załogowym rejsie jachtem "Katharsis II” opłynęli Antarktydę szlakiem wód przybrzeżnych. Z gośćmi Targów spotka się także Szymon Kuczyński, żeglarz samotnik, instruktor i popularyzator żeglarstwa który niedawno wrócił z samotnego rejsu dookoła świata. Na stoisku stoczni Northman Szymon Kuczyński zaprezentuje swój jacht "Atlantic Puffin”(Maxus 22), którym dwukrotnie opłynął świat.

Stocznia Nortman zapowiedziała ponadto premierowy pokaz jednostki Northman 1200  swojej najnowszej propozycji w segmencie jachtów motorowych. W sobotę, 11 sierpnia, godz. 12.00 na stoisku stoczni nr 36 rozpocznie się uroczysty chrzest jednostki. Do godz.14.00 trwać będzie prezentacja jachtu połączona z rozmowami handlowymi.

d1njqap

Wyjątkową atrakcją tegorocznej edycji Targów WIATR i WODA w Gdyni będzie... księgarnia na wodzie wydawnictwa W MOŻE. W Marinie w Gdyni stanie drewniany klasyczny jacht S/Y Wanda, na pokładzie którego przez cały czas trwania Targów można będzie kupić książki.

W targowym Klubie VIP obędą się spotkania z trzema autorami wydawnictwa: Bartłomiejem Czarcińskim, Szymonem Kuczyńskim i Mariuszem Główką. Na miejscu można będzie otrzymać autografy autorów. W basenie Mariny odbywać się będą ponadto pokazy technik ratowniczych przygotowane przez Pomorskie WOPR. Szczegóły w programie Targów.

Sobotnim, wieczornym wydarzeniem towarzyszącym Targom będzie 33. Bałtycki Festiwal Piosenki Morskiej w muszli koncertowej w Gdyni. Zapraszamy miłośników szant  wstęp jest wolny.

Nominacje i nagrody

Podczas Targów WIATR i WODA na wodzie już po raz dziewiąty przyznana zostanie nagroda Prezydenta Miasta Gdyni w konkursie Gdynia YACHT Design. Konkurs powołano, by promować wzornictwo w branży sportów wodnych. Idea Konkursu doskonale wpisuje się w strategię Gdyni, która jest miastem innowacji, ciekawego wzornictwa i dobrze zaprojektowanej przestrzeni publicznej. Jury dokona wyboru najładniejszego jachtu żaglowego oraz jachtu motorowego, prezentowanego na Targach. W Jury zasiadają: Hanna Bakuła – malarka, scenograf, kostiumolog, felietonistka i autorka książek; Leszek Gonciarz – projektant i konstruktor jachtów z pasji, z zawodu architekt; Bartosz Piotrowski – doktor sztuki, projektant, główny designer PESA, Stanisław Iwiński (Sekretarz Jury) – żeglarz, specjalista w dziedzinie jachtów żaglowych i motorowych, szef działu motorowodnego miesięcznika „Żagle” oraz Jacek Oryl – Dyrektor Targów WIATR i WODA. Laureatów Konkursu poznamy w sobotę, 11 sierpnia, w południe.

d1njqap

Na Targach WIATR i WODA na wodzie zostaną poza tym ogłoszone nominacje w konkursie „Jacht Roku w Polsce - Polish Yacht of the Year 2019” organizowanym przez redakcję Magazynu Sportów Wodnych "Żagle”. Partnerem Strategicznym Targów WIATR i WODA na wodzie jest Gdynia – Żeglarska Stolica Polski. 13. Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA na wodzie potrwają od czwartku do niedzieli (9-12.08.2018 r.). Uroczyste otwarcie Targów odbędzie się w czwartek o godzinie 13.00.

Godziny otwarcia Targów:

• 9, 10, 11 sierpnia 2018 (czwartek-sobota): 11.00-18.00

• 12 sierpnia 2018 (niedziela): 11.00-16.00

d1njqap

Bilety w cenie: normalny – 10 zł, _\* ulgowy – *_5 zł, rodzinny – 18 zł dostępne będą na miejscu

w targowych kasach i na stronie twojbilet24.pl

_*Zasady wstępu: *_

Bilet ulgowy - za okazaniem legitymacji (emeryci i renciści). Bilet rodzinny (dwoje dorosłych

  • 1-3 dzieci do lat 18-tu ). Wstęp wolny we wszystkie dni targowe przysługuje: dzieciom poniżej 12 roku życia, seniorom po 70. roku życia (po okazaniu dowolnego dokumentu z datą urodzenia), osobom z widoczną niepełnosprawnością, także w towarzystwie opiekuna oraz dziennikarzom, po dokonaniu rejestracji na stronie twojbilet24.pl

Informacje o ofercie wystawców na Targach WIATR i WODA na wodzie 2018 zebrane i opracowane przez dziennikarzy miesięcznika „Żagle” (fragment zapowiedzi Targów z numeru 8/2018).

d1njqap

www.zagle.com.pl

_*Na żaglach… *_

Z roku na rok zmienia się oferta handlowa na rynku jachtowym. Dominacja jednostek motorowych widoczna jest od kilku lat na wystawach w Polsce i zagranicą. Bywa, że stanowią one prawie 90 proc. wszystkich pokazywanych jednostek. Dotyczy to również imprezy w Gdyni, na której, niestety zabraknie kilku znanych polskich i zagranicznych producentów. Honoru sektora żeglarskiego bronić będą ci, na których zawsze można liczyć. Przede wszystkim Delphia Yachts z Olecka, która zaprezentuje swoją flagową Delphię 47 oraz Horyzont z jachtem Hanse 575.

Jachtem z podobnego segmentu będzie również słoweński Elan GT5, którego prawdopodobnie wystawi firma Atsea. Dużą atrakcją stanie się z pewnością szybki trimaran Dragonfly 28 Sport – Jacht Roku 2018 w Polsce – pokazywany w stoisku firmy Rodan. Dla wielu żeglarzy dużą gratką będzie z Maxus 22 "Atlantic Puffin” ze stoczni Northman, najmniejszy jacht, który opłynął świat w rejsie non stop. Jego skiper Szymon Kuczyński opowie o swojej niezwykłej wyprawie. Miłośnicy sportowego pływania powinni skupić uwagę również na jachcie N’Fun 30, którą pokaże firma VRS Tomasz Dawidowski.

d1njqap

... i na silniku

Największe stoisko, jak co roku, będzie miał nasz eksportowy lider – stocznia „Galeon” ze Straszyna. Z uwagi na bliskość zakładu ma możliwość zaprezentowania wszystkich swoich jachtów. W tym roku ma być pokazanych siedem modeli: 310 HTC, 360 Fly, 420 Fly, 430 HTC, 485 HTS, nowy 470 Skydeck i być może największy z nich 640 Fly. Trzeba przygotować się na spędzenie wielu godzin, aby obejrzeć z bliska te prawdziwe pływające cuda.

Bardzo atrakcyjnie zapowiada się oferta firmy Sky Boats, która ma pokazać sześć ekskluzywnych jachtów norweskiej stoczni Windy, modele: 27 Solano (polska premiera), 29 Coho, 31 Zonda, 39 Camira, 40 Maestro i 46 Chinook (polska premiera).

Wiele ciekawych jachtów pokaże firma Dobre Jachty. Na lądzie wystawione będą motorówki Invictus: 280 CX i 240 FX, Merry Fisher 895 i 695, a na wodzie prawdziwa gratka, pierwszy raz pokazywany w Polsce elegancki Prestige 560. Pośród większych jachtów polecamy uwadze także Princessę V48 z firmy Royal Yachts (Princess Yacht) Cobrey’a 33, zdobywcę Gwoździa Targów "Wiatr i Woda” w Katowicach, wystawianego przez Multi Yachts oraz Sealine C330 na stoisku firmy Horyzont.

W tym roku, zresztą jak zawsze, atrakcyjnie zapowiada się stoisko Parker Poland, w którym królować będzie jacht Monaco 110, otoczony przez nowsze i starsze modele (630 DC, 690 CC, 750 Sport, 800 Weekend i 850 Voyager lub 660 Pilothouse). Na kei zobaczymy najnowsze silniki zaburtowe firmy Mercury, które mają zrewolucjonizować ofertę rynkową.

Jeśli chodzi o segment łodzi wypornościowych, to węgorzewska stocznia Northman przygotowuje premierę jachtu Northman 1200, pokaże także swoją ubiegłoroczną konstrukcję Nexus 870 Revo.

Augustowski Balt Yacht zaprezentuje SunCampera 35 (test w numerze "Żagli”). Ten model zdobył już nagrodę Gwoździa Targów "Wiatr i Woda” w Warszawie, a teraz rusza na podbój innych rynków europejskich.

Delphia Yachts przywiezie tym razem jacht Horizon 1150, tworzony na zamówienie firmy czarterowej Le Boat. Listę hausbotów zamyka pływający katamaran-apartament z firmy Woma. Firma Represser pokaże natomiast nowego Repressera Green 30 w wersji elektrycznej. Czeka nas także duży wybór mniejszych łodzi motorowych. Ze zgłoszonych do nas, warto wyróżnić mniej znane łodzie Diamond 550 z firmy D-Boats czy Necko 650 FISH & TOUR z firmy PH Necko. Z pewnością spodoba się wszystkim także Regal 26 Express w stoisku MYC Astex Łodzie, natomiast w stoisku Marinero pięć jednostek Nordkapp i Sting z najnowszym modelem 730 Fast Track. ]

Jak zwykle duże atrakcje czekają nas w stoisku gdańskiej firmy Taurus Sea Power. Miłośników szaleństw na wodzie przyciągną doskonałe skutery wodne Sea-Doo GTX Limited 300 i Sea-Doo Spark Trixx 3up oraz hybrydowy Bombard z silnikiem Evinrude E-TEC G2 200 KM. Nie zabraknie też oferty silników zaburtowych Evinrude, stacjonarnych Yanmara czy gazowych Lehr.

d1njqap

Podziel się opinią

Share

d1njqap

d1njqap