Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
wolontariat
Artykuł Sponsorowany
04-07-2022 10:02
Artykuł sponsorowany

4F wspiera "Wolontariat dla Tatr"

4F nawiązało współpracę z Tatrzańskim Parkiem Narodowym. W ramach strategii 4F Change, polska marka przekazała odzież dla uczestników akcji "Wolontariat dla Tatr".

Share
 Źródło: materiały partnera
d16xoin

W 4F wierzymy, że małe kroki wielu osób prowadzą do wielkich zmian, dlatego każdego, bez wyjątku, zachęcamy do podejmowania działań na rzecz środowiska. Chętnie wspieramy różne inicjatywy, a działania w ramach "Wolontariatu dla Tatr" zdecydowanie wpisują się w naszą filozofię.

Akcja "Wolontariat dla Tatr"

O swojej misji Tatrzański Park Narodowy mówi tak: "Chronimy i pomagamy zrozumieć przyrodę i kulturę Tatr, umożliwiając doświadczanie ich przez obecne i przyszłe pokolenia". W pełnieniu tej ważnej misji pomagają wolontariusze. "Wolontariat dla Tatr", największy program wolontariatu w polskich parkach narodowych, organizowany jest przez TPN od 2007 roku. Pojawił się on dzięki współpracy TPN z Rocky Mountain National Park, gdzie od wielu lat działa popularna akcja "Volunteers in Parks". Z niewielkiego, sezonowego projektu "Wolontariat dla Tatr" w ciągu kilku lat przekształcił się w duży, całoroczny program. Od początku jego działania wzięło w nim udział już ponad 4000 wolontariuszy indywidualnych i kilkadziesiąt grup zorganizowanych. Byli wśród nich ludzie z całej Polski, ale także z zagranicy, między innymi ze Słowacji, Niemiec, Włoch i Hiszpanii. W wolontariacie biorą udział głównie osoby młode, które są w trakcie studiów, ale nie brakuje także seniorów. Większość wolontariuszy stanowią kobiety.

Cieszy nas ta współpraca. Zwłaszcza, że idea ochrony przyrody jest bliska 4F. Tym bardziej cieszy, że nie ogranicza się ona do przekazania wolontariuszom funkcjonalnych ubrań outdoorowych ale powędrujemy wspólnie tatrzańskim szlakiem, żeby go posprzątać. Bezpośrednie doświadczenie trudu pracy wolontariuszy, mamy nadzieję pozwoli umocni postawę pro-środowiskową i przysporzy nam sojuszników w nawoływaniu do niezaśmiecania Tatr

mówi Dariusz Giś, koordynator programu "Wolontariat dla Tatr" w Tatrzańskim Parku Narodowym

Changemakerzy, czyli kto?

W roku 2020 stworzyliśmy ruch Changemakerów, na który składają się pracownicy różnych działów. To osoby, które chcą mieć wpływ na to, co dzieje się w firmie, a także poszukują pomysłów do bardziej zrównoważonych działań w swoim prywatnym życiu i inspirują nimi innych. Dążymy do tego, aby każdy był Changemakerem – nie tylko pracownicy OTCF S.A, ale również nasi klienci, ambasadorzy i partnerzy. Jesteśmy dumni z tego, że w ramach projektu 4F Change możemy wspierać wolontariuszy Tatrzańskiego Parku Narodowego. Akcja "Wolontariatu dla Tatr" prowadzona jest od 15 lat. Wolontariusze pomagają pracownikom TPN przede wszystkim w utrzymywaniu czystości w Tatrach. Każdego roku jest to spore wsparcie dla pracowników parku, szczególnie w sezonie letnim, gdy po górskich szlakach wędrują tysiące turystów.

d16xoin

Od kwietnia tego roku możecie spotkać na szlakach wolontariuszy w ubraniach marki 4F. Co ciekawe softshelle i kurtki wypożyczane są przez wolontariuszy na dany sezon, by po odświeżeniu mogły posłużyć uczestnikom akcji w kolejnych latach. Co roku w programie "Wolontariat dla Tatr" uczestniczy około 300 osób. Dodatkowo, w ramach wakacyjnego Change Weeka, TPN przeprowadzi dla pracowników OTCF S.A webinar "Jak bezpiecznie i bez szkody dla środowiska poruszać się po Tatrach", a także zorganizowana zostanie wspólna akcja edukacyjna w terenie dla pracowników firmy połączona ze sprzątaniem szlaków.

Artykuł sponsorowany
d16xoin

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16xoin
d16xoin