Trwa ładowanie...

Pięć bajkowych pałaców w Polsce, w których możesz spędzić noc

W naszym kraju znajdziemy wiele wyjątkowych pałaców, które nie tylko można zwiedzać, ale też spędzić w nich np. weekend. Nocleg w takich obiektach pozwala cofnąć się w czasie. Dodatkowo otoczone są one zazwyczaj pięknymi ogrodami czy parkami sprzyjającymi relaksowi.

Pałac w Strzekęcinie otoczony jest parkiem, po którym przechadzają się pawie Pałac w Strzekęcinie otoczony jest parkiem, po którym przechadzają się pawie Źródło: WP
dhft9jy
dhft9jy

Pałac Wojanów

Pałac Wojanów, który został zbudowany w XVII w., jest zlokalizowany w Kotlinie Jeleniogórskiej otoczonej pasmami czterech gór: Rudaw, Karkonoszy, Gór Izerskich oraz Gór Kaczawskich. Oferuje noclegi w 11 luksusowych apartamentach i 81 komfortowych pokojach. Do dziś - mimo wojennych zniszczeń czy pożaru już w XXI wieku - zachowała się m.in. sala balowa z polichromią. Na gości i turystów czeka także spory historyczny park.

Pałac Wąsowo

Zabytkowy pałac w stylu neogotyckim powstał w drugiej połowie XIX wieku, autorem projektu był berliński architekt Gustaw Erdmann. W obiekcie znajdują się pokoje i apartamenty, a także restauracja czy kompleks rekreacyjny z basenem oraz sauną. Malowniczy pałac w Wąsowie najlepiej podziwiać od strony parku. Wówczas neogotycka budowla widoczna jest w swej całej okazałości.

Liczne wieżyczki i ozdobne elementy nadają jej bajkowego charakteru. Park angielski ma aż 50 ha, a na jego terenie można zobaczyć ponad 300-letnie dęby.

Pałac Mierzęcin

Mierzęcin to klasyczny przykład rezydencji romantycznej, wzniesionej w stylu neogotyku angielskiego. Pałac znajduje się w województwie lubuskim. Powstał w drugiej połowie XIX wieku, a autorem projektu był prawdopodobnie Georg Heinrich Hitzig. Zachwycająca jest nie tylko jego architektura, ale również otoczenie. Północną część kompleksu zajmuje park o powierzchni ponad 15 ha. Wzniesienie terenu, na którym jest położony, opada tarasami od pałacu w kierunku doliny rzeki Mierzęcinki.

Pałac Brzeźno

Pałac Brzeźno znajduje się między Wrocławiem i Rawiczem. Powstał w połowie XIX wieku. Choć nie został zniszczony w czasie wojny, to niestety był totalnie splądrowany przez wojska radzieckie pod jej koniec.

dhft9jy

Dziś w zabytkowych wnętrzach XIX-wiecznego pałacu znajdują się klimatyczne pokoje i apartamenty. W obiekcie można skorzystać ze sporego spa, a nawet zagrać w golfa.

Bursztynowy Pałac w Strzekęcinie

Wygląd iście bajkowy ma pałac w Strzekęcinie, ukończony w 1901 roku i położony kilkanaście kilometrów od Koszalina. Nie jest jasne, czy swą nazwę otrzymał ze względu na elewację o barwie bursztynu, czy też może z powodu licznej kolekcji biżuterii zgromadzonej przez żonę właściciela - Kartza von Kamecke.

dhft9jy

Po wojnie teren przejęło wojsko - mieszkał tutaj podobno marszałek Żukow. Następnie rezydencja zaczęła powoli popadać w ruinę. Od 1994 roku w pięknie odnowionym pałacu funkcjonuje hotel.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Pałac w Raszewach. Gdy tam weszli, aż zabrakło im słów

dhft9jy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhft9jy