Trwa ładowanie...
d1840ct

Ameryka Środkowa. Do wybrzeży dotarł huragan Iota

W poniedziałek, 16 listopada, do wybrzeży Nikaragui w Ameryce Środkowej dotarł huragan Iota. Ma on piątą, najwyższą kategorię w skali Saffira-Simpsona. O niebezpieczeństwie poinformował tamtejszy narodowy instytut meteorologiczny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Huragan Lota może przynieść wiele zniszczeń
Huragan Lota może przynieść wiele zniszczeń (Getty Images)
d1840ct

Narodowe Centrum Monitoringu Huraganów (NHC) podaje, że wiatr wieje z niszczycielską siłą 260 km/h i porusza się z prędkością 15 km/h. Ulewne deszcze i pierwsze zapowiedzi zbliżającego się huraganu widać już na wybrzeżach Hondurasu i Nikaragui.

"Niebawem pojawi się niezwykle niebezpieczny huragan Iota. Wraz z jego nadejściem przewidywane są ekstremalne wiatry i zagrażające życiu fale sztormowe oraz gwałtowne powodzie" - czytamy w poście udostępnionym na profilu National Hurricane Center na Twitterze.

d1840ct

Huragan Lota - zagrożenie dla miejscowej ludności

Władze Gwatemali, Nikaragui i Hondurasu od piątku ewakuują ludność z zagrożonych terenów, a w regionie kolumbijskiej Kartageny obserwuje się liczne powodzie. Zaledwie dwa tygodnie temu Amerykę Środkową nawiedził poprzedni huragan - Eta.

Ziemia wówczas nasiąknęła wodą i eksperci podejrzewają, że może być przez to bardziej podatna na osuwiska i lawiny błotne. Taka perspektywa jeszcze potęguje i tak bardzo wysokie zagrożenie dla miejscowej ludności.

Powódź i eksplozja jednocześnie. Amatorskie nagranie uchwyciło straszny moment

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1840ct

Podziel się opinią

Share
d1840ct
d1840ct