Trwa ładowanie...
d20de3a

Arabia Saudyjska zamieni Katar w wyspę. Szykuje się rewolucja

Arabia Saudyjska chce podjąć kroki, dzięki którym Katar stanie się wyspą. Zamierzają wybudować kanał wzdłuż swojej granicy. W ramach inwestycji mają powstać hotele, prywatne plaże i porty, z których turyści będą mogli wypływać na rejsy po Zatoce Perskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Doha to stolica i największe miasto Kataru
Doha to stolica i największe miasto Kataru (Shutterstock.com)
d20de3a

Kanał ma mieć 60 km długości, 200 m szerokości i ma powstać wzdłuż granicy Arabii Saudyjskiej z Katarem. Jak poinformowały zagraniczne media, Zjednoczone Emiraty Arabskie wydały oświadczenie, że planowana inwestycja ma na celu zmuszenie skonfliktowanego z sąsiadami Kataru do spełnienia żądań arabskich sąsiadów.

Koszt realizacji to prawie 750 mln dolarów, a środki mają pochodzić od saudyjskich i emirackich prywatnych inwestorów. Na miejscu mają się znaleźć ośrodki turystyczne z hotelami, prywatnymi plażami i restauracjami i porty. Ale to nie wszystko. Nad kanałem powstanie także saudyjska jednostka wojskowa.

East News
Podziel się

Katar, który zlokalizowany jest we wschodniej części Półwyspu Arabskiego, zostanie w ten sposób pozbawiony jedynego połączenia z lądem.

d20de3a

Przypomnijmy, że Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Egipt i Bahrajn zerwały stosunki dyplomatyczne z tym państwem w czerwcu ubiegłego roku zarzucając sąsiadowi wspieranie terroryzmu i ciepłe relacje z Iranem. Emiracki minister spraw zagranicznych Anwar Gargash podkreślił, że Katar powinien jeszcze raz rozważyć zmianę swojej polityki i załagodzenie konfliktu z sąsiadami. Jak informuje IAR, minister wezwał Dohę, by wykazała się mądrością, rozsądkiem i opanowaniem. Katar nie skomentował informacji o planowanej inwestycji.

Źródło: Dailymail.co.uk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Sztuczne wyspy w Dubaju

d20de3a

Podziel się opinią

Share

d20de3a

d20de3a