WP

Bagaż na lotnisku. Oto, co się z nim dzieje, kiedy go oddasz

Były pracownik lotniska w Toronto zdradził, jak obsługa traktuje twój bagaż. Zmierzył się z największymi mitami, ale niektóre teorie potwierdził.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Co się dzieje z walizkami?
Co się dzieje z walizkami? (123RF)
WP

Manpreet Singh latami pracował na lotnisku w Toronto. W rozmowie z "The Telegraph" opowiedział, co na pewno stanie się z twoim bagażem, a co nigdy nie będzie miało miejsca.

Jak mówi specjalista, nie musisz bać się, że ktokolwiek cię okradnie. – To się właściwie nie zdarza – uspokaja Singh. I dodaje, że to dzięki dziesiątkom kamer zamontowanych w najbardziej newralgicznych punktach lotniska. – To eliminuje pokusę – dodaje.

Mężczyzna stwierdził, że gdyby jednak doszło do kradzieży, sprawcy zostaliby szybko złapani. – Firmy zajmujące się obsługą naziemną uważnie obserwują swoich pracowników i jeśli coś zauważą, to rozpoczną dochodzenie – wyjaśnia.

WP

Ekspracownik linii lotniczych prosi zarazem, by nie kupować walizek z obudową odporną na nóż. – Nie wiem po co ona komu. Skoro nie możesz wnieść noża do terminalu, dlaczego my mielibyśmy go mieć? – śmieje się. Jednocześnie wskazuje na to, że personel lotniska przechodzi taką samą kontrolę, co pasażerowie.

Oczywiście bagaże czasem ulegają uszkodzeniu, a to z powodu solidnego systemu transportu. To także błąd ludzki, i jak mówi Singh, najczęściej pasażera.
Dalej specjalista wymienia najczęstsze powody uszkodzeń. Pierwszym jest nadmiar rzeczy w walizce. Mężczyzna twierdzi, że widział co najmniej jedną pękniętą obudowę raz dziennie. – To, że twoja walizka się zamyka, nie znaczy, że utrzyma to, co ma w środku – mówi.

Specjalista przestrzega jeszcze przed "dziurkującym ramieniem" na lotniskach. Chodzi o metalowe ramię, które przepycha bagaże do odpowiedniego samolotu. – Więc gdybyś miał niezabezpieczoną butelkę wina w torbie, to możesz już kupować nowe ubrania – tłumaczy.

Dalej Singh potwierdza największą zmorę wielu pasażerów, a mianowicie, że nikt nie obchodzi się z twoim bagażem jak z jajkiem. Pracownicy naprawdę rzucają walizkami, które zazwyczaj trafiają w samolocie pod siedzenia. Na szczęście w większości maszyn nie obijają się jedna o drugą, dzięki specjalnym skrzyniom.

WP

Według specjalisty, aby całkowicie wykluczyć jakąkolwiek krzywdę, walizki powinni mieć sztywniejsze obudowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Turystyka
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP