Trwa ładowanie...
d3xiekw
europa
08-11-2007 12:20

Bawaria - tam, gdzie urlop staje się przeżyciem!

Imponujący świat gór, okazałe pogórza oraz bajkowe rzeki i jeziora, pełne życia miasta Frankonii na północy, po Górną Bawarię na południu oraz wyróżniające się osobliwości natury i zabytki kultury, czynią z Bawarii jeden z najpopularniejszych kierunków na rynku międzynarodowym.

Share
d3xiekw
(fot. TTG Polska)
Źródło: (fot. TTG Polska)

Imponujący świat gór, okazałe pogórza oraz bajkowe rzeki i jeziora, pełne życia miasta Frankonii na północy, po Górną Bawarię na południu oraz wyróżniające się osobliwości natury i zabytki kultury - takie jak park narodowy - Las Bawarski (wschód regionu) i zamek Neuschwanstein w Allgäu - czynią z Bawarii jeden z najpopularniejszych kierunków na rynku międzynarodowym.

Wspaniała różnorodność
Cudowna w swej różnorodności Bawaria oferuje krajobrazowe piękno ze zdrowym powietrzem i nienaruszoną naturą, bogactwem kulturowym, ekskluzywne możliwości uprawiania sportów o każdej porze roku a także atrakcyjne oferty wellness i oferty uzdrowiskowe - wszystko dopełnia przyjazna gastronomia i oferta hotelowa - od niskich do wysokich cen.

Trasy turystyczne
Turystyczne trasy Bawarii łączą w ciekawy sposób najważniejsze miejsca natury i kultury oraz zachęcają do planowania wyjazdów. Romantyczna, Alpejska, Sissi, Zamkowa, Cesarzy i Królów, nie zapominając o Naddunajskiej - pozwalają uczynić z turystycznej oferty Bawarii prawdziwe przeżycie.

d3xiekw

Miasta
Miasta Bawarii mają zawsze atrakcyjną ofertę: historyczne starówki, kościoły, rezydencje, wydarzenia kulturalne, muzea, wystawy, shopping, specjały kulinarne. Ciągle pojawiają się nowe atrakcje, godne zainteresowania i przeżycia.

Wyjazdy motywacyjne & imprezy
Jednak Bawaria jest nie tylko idealnym miejscem do spędzenia urlopu. Bawaria nadaje się również wspaniale do realizacji imprez, kongresów i seminariów. Od wyjątkowych miejsc konferencyjnych w klasztorach, na statkach lub w winnicach, aż po towarzyszące wyjazdy motywacyjne lub wizyty biznesowe. Bawaria posiada szeroki wachlarz możliwości z uwzględnieniem wszystkich wymogów.

Pielgrzymki
Bardzo ważnym segmentem są również pielgrzymki. W szczególności miasta, z którymi we wcześniejszym życiu był związany papież Benedykt XVI, cieszą się dużym powodzeniem wśród polskich turystów. Obok Monachium i Fryzyngi, które pojawiają się również wśród dziesięciu najpopularniejszych kierunków, są to przede wszystkim Altötting, Traunstein i Ratyzbona.

(fot. TTG Polska)
Źródło: (fot. TTG Polska)

Bawaria - cel podróży numer jeden w Niemczech!

Zainteresowanie polskich podróżnych Bawarią rośnie: 20% wszystkich polskich gości odwiedzających Niemcy podróżuje obecnie do Bawarii. Liczba gości z Polski, którzy ciągle odkrywają dla siebie Bawarię jako kraj wypoczynkowy, wzrasta od lat. W ciągu ostatnich 10 lat liczba noclegów wzrosła o prawie 40%, przy tym - tylko w ostatnich dwóch latach o około 19%. W 2006 roku w oficjalnej statystyce po raz pierwszy zarejestrowano ponad 200 000 noclegów (w punktach noclegowych z co najmniej 9 łóżkami). Jeśli uwzględnimy wszystkie podróże, czyli również bez zorganizowanego noclegu, liczba podróżnych z Polski tylko do Bawarii wynosi ponad 550 000 osób.

d3xiekw

Według World Travel Monitor IPK International, 46% wszystkich podróży stanowią wyjazdy urlopowe. Można je jeszcze podzielić na urlopy w regionach wypoczynkowych (17%), podróże objazdowe (38%) oraz wycieczki do miast i wyjazdy motywacyjne (37%). Obok wyjazdów urlopowych najważniejszymi celami podróży są odwiedziny u krewnych i znajomych oraz pozostałe podróże (21%) i podróże służbowe (33%).

BAYERN TOURISMUS Marketing GmbH Wasz partner w organizowaniu podróży do Bawarii

Spółka Bayern Tourismus Marketing GmbH, oficjalna agencja marketingowa Bawarii, chętnie pomoże przy planowaniu podróży. Na życzenie Państwa informuje o nowościach w Bawarii - kraju urlopowym; pośredniczy w nawiązaniu kontaktów z usługodawcami oraz zaopatruje Państwa w materiały zdjęciowe, teksty PR, filmy video i materiały promocyjne. Poza tym oferujemy Państwu propozycje tras i pomagamy przy opracowywaniu nowych tras.

Pod adresem www.sales.bavaria.by znajdą Państwo nasz przewodnik sprzedaży online ze szczegółowymi informacjami i kontaktami do bawarskich partnerów.

d3xiekw

W celu otrzymania materiałów zdjęciowych na temat Bawarii mogą się Państwo zarejestrować w naszym archiwum zdjęć online www.pictures.bavaria.by i pobierać stąd zdjęcia lub zamówić je na płycie CD.

W przypadku wszelkich pytań odnośnie organizacji podróży do Bawarii do Państwa dyspozycji pozostaje Stefan Appel:
tel. 0049/89/ 212397 12;
e-mail:appel@bayern.info

Bayern Tourismus Marketing GmbH
Leopoldstr. 146
D-80804 Monachium
www.bayern.by; www.sales.bavaria.by

(fot. TTG Polska)
Źródło: (fot. TTG Polska)

Góry i jeziora

Kraina doznań natury

Wśród gór i jezior, szczytów i dolin, lasów i idyllicznych wiosek Bawaria oferuje swoim gościom przeżycia najwyższej klasy na łonie natury.

Największym bogactwem bawarskiej przyrody są góry, lasy i jeziora. To \"czysta natura\". Dwa parki narodowe - Bawarski Las (Bayerischer Wald) oraz Berchtesgaden - ponad 550 zarejestrowanych rezerwatów natury i ponad 1 600 jezior, stanowią źródło bogactwa ofert spędzania czasu wolnego.Tak jak różnorodne są krajobrazy i natura, tak różnorodne są również regiony Bawarii: od regionów przedalpejskich i alpejskich na południe od Monachium, poprzez Jezioro Bodeńskie na zachodzie, do regionu Berchtesgaden na wschodzie, poprzez Las Bawarski i Las Górnego Palatynatu (Oberpfälzer Wald) na wschodzie (charakteryzujący się głównie pogórzami), Szwabię na zachodzie z licznymi średniowiecznymi miasteczkami oraz Frankonię na północy, która może się poszczycić średniowiecznymi klejnotami, pogórzem i bawarskimi winnicami.

d3xiekw

Nieważne, czy chodzi o tradycyjne formy spędzania czasu wolnego, takie jak: jazda na rowerze, wędrowanie, wspinaczka lub jogging, oferty modnych sportów, takich jak: paralotniarstwo, rafting, kajakarstwo czy też klasyczne sporty takie jak tenis, golf, jazda konna, jazda na nartach, narciarstwo biegowe - region wypoczynkowy Bawaria zapewnia dobrą infrastrukturę: rozbudowane ścieżki rowerowe i szlaki wędrowne, wytyczone trasy narciarskie, olbrzymią liczbę wyciągów i pola golfowe.

Dla tych, którzy chcieliby wypoczywać nieco spokojniej, dostępne są atrakcje na łonie natury: relaks nad jeziorami, typowo bawarski posiłek w jednym z licznych, dostępnych za pośrednictwem kolejek linowych, schronisk z widokami zapierającymi dech w piersiach, spływy tratwą po Izarze, Dunaju lub Alz z bawarską muzyką dętą i kulinarnymi smakołykami lub rejs statkiem po jeziorach Chiemsee, Starnberger See lub po Dunaju.

Wizyta w prawdziwym, bawarskim ogródku piwnym pod drzewami kasztanowymi lub na frankońskim święcie wina - jest dla wielu nie mniej pociągająca. Istnieje wiele możliwości, by indywidualnie poznawać Bawarię od jej najpiękniejszej strony.

Informacje:
www.bayern.by

d3xiekw

Prien nad Chiemsee

Zobaczyć morze

Prien am Chiemsee oferuje dużo więcej niż tylko \"bawarskie morze\". Dzięki optymalnemu położeniu pomiędzy Monachium a Salzburgiem ta gmina już od dawna jest ulubionym miejscem spędzania urlopów. Dzięki centralnemu położeniu bardzo łatwo można stąd dotrzeć do wielu zabytków. Najważniejszy z nich to zamek Herrenchiemsee, zbudowany przez króla Ludwika II.

Zapierający dech w piersiach krajobraz Chiemgau i Alp Bawarskich oferuje prawie bezkresne możliwości wędrowania, chodzenia po górach, uprawiania kolarstwa górskiego oraz spacerów relaksujących. Dla Państwa gości został przygotowany bardzo duży wybór noclegów, od hoteli**, zajazdów, apartamentów, kwater prywatnych aż po urlop w gospodarstwach agroturystycznych.

d3xiekw

Przez cały rok biuro Priener Tourismus GmbH oferuje urozmaicony program sportowy, wypoczynkowy i kulturalny. Kąpielisko Prienavera stanowi wspaniałą okazję do prawiania sportów i relaksu. Oferuje ono różne baseny kryte i baseny na świeżym powietrzu oraz zjeżdżalnię wodną. Przestronnie urządzone sauny oraz różnorodny program odnowy biologicznej zapraszają do relaksu.

Na spokojny i kontemplacyjny czas zimowy Prien naturalnie także wymyślił coś specjalnego. Od 30.11-02.12. i od 7.12-9.12. br. na Fraueninsel (Wyspie Kobiet), na środku jeziora Chiemsee, odbywa się romantyczny Jarmark Bożonarodzeniowy Christkindlmarkt - jedyny taki jarmark w Niemczech odbywający się na wyspie.

Na ponad 80 stoiskach oferowane są wyłącznie przedmioty wyprodukowane ręcznie i tradycyjne, wszelkiego rodzaju łakocie i ozdoby choinkowe. Nie może tam również zabraknąć grzanego wina, prażonych migdałów, naleśników Kaiserschmarrn i podobnych wyrobów, które osładzają odwiedzającym pobyt.

Chętnie opracujemy program dla Państwa gości, który będzie odpowiadał Waszym indywidualnym życzeniom.

Imformacje:
Priener Tourismus GmbH Kur- und Tourismusbüro
Alte Rathausstraße 11 D-83209 Prien am Chiemsee
tel. 0049 (0)8051 6905-10;
fax 0049 (0)8051 6905-40
e-mail: info@tourismus.prien.de;
www.tourismus.prien.de

(fot. TTG Polska)
Źródło: (fot. TTG Polska)

Garmisch-Partenkirchen Tam, gdzie w Bawarii jest najpiękniej

W środku Alp - na wysokości 720 m n.p.m. - położona jest miejscowość, w której będą rozgrywane Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim w 2011 roku, Garmisch-Partenkirchen, jedno z najważniejszych uzdrowisk Bawarii oraz metropolia sportów zimowych numer jeden w Niemczech.
Tu jest najpiękniej i najwyżej w Bawarii. Dotarcie na Zugspitze (2 962 m n.p.m.) stanowi przeżycie o każdej porze roku
- wyciąg zębatkowy i kolejka linowa na najwyższy szczyt Niemiec
- jedyny lodowiec w Niemczech (śnieg i lód przez cały rok)
- widok na cztery kraje (Niemcy, Austrię, Włochy, Szwajcarię)

Informacje:
Garmisch-Partenkirchen Tourismus
tel. 0049 (0)8821 180700
www.garmisch-partenkirchen.de

Bayerische Zugspitzbahn Bergbahn AG
tel. 0049 (0)8821 797993
www.zugspitze.de

Pielgrzymki

W malowniczym krajobrazie

Pielgrzymki do Bawarii mają bardzo duże znaczenie. Samo miasteczko Altötting, najbardziej znane i od setek lat najważniejsze miejsce kultu maryjnego odwiedza około miliona pielgrzymów rocznie. W regionie Allgäu do wędrówki z Ries do Jeziora Bodeńskiego zachęca Droga św. Jakuba. Szlak pielgrzymkowy św. Marii Crescentia o długości 88 kilometrów, wiodący z Kaufbeuren, przez Wschodni i Dolny Allgäu, do Ottobeuren i Mindelheim. W Bawarii Wschodniej wije się europejski szlak pielgrzymkowy \"Via Nova\" prowadzący z Metten w Dolnej Bawarii, poprzez Bad Griesbach im Rottal, do Ering, gdzie kończy się Bawaria. Od wyboru kardynała Józefa Ratzingera w dn. 19. kwietnia 2005 roku na głowę kościoła katolickiego, szczególną popularnością cieszy się trasa śladami papieża Benedykta XVI., opracowana przez BAYERN TOURISMUS Marketing GmbH.

Zainteresowanie jego krajem ojczystym cieszy się nieustającym powodzeniem. Wiele miejscowości i regionów turystycznych związanych z dzieciństwem i ścieżką życiową \"bawarskiego\" Papieża, opracowało programy i oferują grupom oraz indywidualnym turystom trasy objazdowe do miejsc pracy i życia papieża: Marktl am Inn, region przedalpejski pomiędzy Innem a Salzach, Traunstein.

Wszystkie stacje życiowe jego dzieciństwa i młodości można odwiedzić na trasie rowerowej (248 km) \"Droga Benedykta\" (www.benediktweg.info). Altötting, Monachium, Fryzynga i Ratyzbona pozwalają zapoznać się z chrześcijańską tradycją Bawarii.

Informacje:
www.bayern.by

(fot. TTG Polska)
Źródło: (fot. TTG Polska)

Misteria pasyjne, rzeźbiarstwo i inne

Oberammergau - niewielka gmina wypoczynkowa w Alpach Bawarskich jest znana na całym świecie. W pierwszym rzędzie zawdzięcza swoją sławę, wywierającym duże wrażenie, misteriom pasyjnym, które od 1634 roku odbywają się tutaj co dziesięć lat. Misterium pasyjne jest przedstawiane wyłącznie przez odtwórców-amatorów, urodzonych tutaj lub zamieszkałych od ponad 20 lat.

W roku pasyjnym 2 000 uczestniczyło na scenie i poza nią - 2 200 spośród ok. 5 300 mieszkańców wioski, w tym 550 dzieci. Następne misterium pasyjne w okazałym, liczącym ponad 5 000 miejsc siedzących teatrze, odbędzie się w 2010 roku. Jednak spektakl pasyjny można zobaczyć już dzisiaj. Przez cały rok oferowane są prezentacje kulis ostatniego misterium pasyjnego z roku 2 000. W okresach pomiędzy misteriami paschalnymi teatr otwiera swoje podwoje także dla innych imprez kulturalnych: na przykład 19. lipca 2008 jest zaplanowany koncert Anny Netrebko i Rolando Villazon (rozpoczęcie sprzedaży biletów: 19. września).

Podczas spaceru po miejscowości uwagę odwiedzających przyciągają piękne malowidła naścienne. Te kolorowe obrazy fasadowe, wykonane w technice freskowej z XVIII wieku, wzbogacają ogólny wizerunek miejscowości. Oberammergau jest wioską rzeźbiarzy. Jeszcze dzisiaj około 60 mieszkańców żyje z tego rzemiosła.

Kto chciałby dowiedzieć się więcej na temat snycerstwa (rzeźbienia w drewnie), powinien odwiedzić Muzeum Oberammergau, które ożywia liczącą ponad 500 lat sztukę snycerską. Jednym z najcenniejszych eksponatów jest sławny, historyczny żłóbek kościelny, który podziwiał już król Ludwik II. Trzeba wybrać się do warsztatu w Domu Piłata (Pilatushaus). Można tam podziwiać artystów-rzemieślników przy pracy. Ponad 500 kilometrów szlaków wędrownych i ścieżek rowerowych zaprasza na wycieczki poznawcze w regionie Ammergauer Alpen. Zamki Linderhof w Dolinie Graswang, Neuschwanstein w okolicach miasteczka Füssen i zakonu Ettal znajdują się w zasięgu ręki i są atrakcyjnymi celami jednodniowych wypadów. W zimie Oberammergau jest ulubionym miejscem sportów zimowych dla uprawiających biegi narciarskie oraz narciarzy zjazdowych. Ponad 100 km wytyczonych tras narciarskich prowadzi przez Dolinę Ammer. Stoki dla początkujących oraz zaawansowanych w regionie Kolben i Laber zachwycają wszystkich narciarzy.

Informacje:
Oberammergau Tourismus
Eugen-Papst-Str. 9a
D-82487 Oberammergau
tel. 0049 (0)8822 9231-0;
fax 0049 (0)8822 9231-90
info@oberammergau.de;
www.oberammergau.de

Altötting

Serce Bawarii i jedno z serc Europy

W uroczym krajobrazie przedgórza alpejskiego Górnej Bawarii, pomiędzy Monachium, Passau, Salzburgiem oraz niedaleko jeziora Chiemsee, leży Altötting. Od ponad 1250 lat miasto jest duchowym centrum Bawarii, a od ponad 500 lat najważniejszym miejscem kultu maryjnego w niemieckim obszarze językowym. Celem ponad 1 mln pielgrzymów jest \"Czarna Madonna\" w ośmiokątnej Kaplicy Łask. Malutki kościółek stoi po środku dużego placu, otoczonego barokową architekturą. W jego wnętrzu, na przeciwko bogato udekorowanej niszy ołtarzowej, z gotyckim obrazem Matki Bożej, umieszczone są srebrne, kunsztownie zdobione urny z sercami bawarskich królów i książąt. Ze względu na szczególne przywiązanie ludu i władców do pielgrzymek do \"Naszej Kochanej Pani\", sanktuarium nazwano \"Sercem Bawarii\".

Drugim, ważnym celem pielgrzymek jest kościół kapucynów św. Brata Konrada z relikwiarzem furtiana, kanonizowanego w 1934 roku. Altötting jest dzisiaj pulsującym międzynarodowym centrum pielgrzymkowym. Tutaj co roku w sierpniu odbywają się również Międzynarodowe Spotkania Młodzieży.

Od maja do października przybywają tu liczne pielgrzymki na uroczyste msze święte i sobotnie wieczorne procesje ze świecami. Czas w okolicach Wielkiejnocy stanowi zawsze rozpoczęcie roku pielgrzymkowego w Altötting. Dużym przeżyciem jest liturgia Wielkiego Tygodnia, z towarzyszącymi jej koncertami. Najważniejszymi momentami w roku są początek miesiąca maryjnego (1. maja), trzydniowe Zielone Świątki - z przybyciem licznych grup pielgrzymów, imponująca, duża pielgrzymka w Boże Ciało i święto Wniebowzięcia NMP (15. sierpnia) z nastrojową procesją ze świecami w przededniu. Niepowtarzalnym wydarzeniem była w 2006 roku wizyta papieża Benedykta XVI. w dn. 11. września z uroczystą mszą świętą, odprawioną na placu przed kaplicą. O Altötting głowa kościoła katolickiego pisze: \"Mam szczęście, że urodziłem się całkiem niedaleko od Altötting. Dzięki temu wspólne pielgrzymki z moimi rodzicami i rodzeństwem należą do moich najwcześniejszych i najpiękniejszych wspomnień...\"

Nowo utworzona, licząca 248 kilometrów, droga rowerowa Benedykta XVI. (\"Benediktweg\") łączy miejsca dzieciństwa i młodości Józefa Ratzingera, i prowadzi przez najpiękniejsze krajobrazy przedalpejskie w południowo-wschodniej części Górnej Bawarii. Cele zwiedzania można również osiągnąć autobusem lub samochodem osobowym w ramach wycieczek jednodniowych.

Zabytkami w mieście pielgrzymek Altötting są między innymi: późnogotycki kościół katedralny z krużgankiem, nowy skarbiec z ołtarzykiem \"Goldenes Rossl\" (1392 r), monumentalne malowidło \"Panorama Jerozolimy\" z 1903 roku o powierzchni 1200 m2. Do najważniejszych akcentów życia muzycznego w Altötting należą duże koncerty kościelne, msze z orkiestrą i \"spacer organowy\" z małym koncertem na organach maryjnych, liczących 4 ręczne klawiatury i 82 rejestry.

Informacje:
Wallfahrts- und Verkehrsbüro Altötting
Kapellplatz 2a D-84503 Altötting
tel. 0049 (0)8671 5062-19/-38
info@altoetting-touristinfo.de;
www.altoetting.de

(fot. TTG Polska)
Źródło: (fot. TTG Polska)

Miasta - wycieczki, rozrywka

Bawarskie miasta oznaczają radość życia: ekscytujące wydarzenia kulturalne, przyjemne zakupy i zwiedzanie w blasku słońca! Rześkie wieczory letnie, słoneczne dni a na czas złej pogody bogata oferta alternatywna: miasta Bawarii zachwycają słonecznymi dniami pełnymi zmian, życia i najróżniejszymi możliwościami, by odkryć najważniejsze punkty i atrakcje w metropoliach oraz przepięknych miejscowościach. Historyczny wdzięk i żywa kultura miasta łączą się tutaj w fascynujące przeżycie: zwiedzanie i robienie zakupów na tle zabytków światowego dziedzictwa kultury, zacienione ogródki piwne i odświeżające tematy, zamki, pałace i aktualne wystawy sztuki nowoczesnej, festiwale i spektakle teatralne oraz romantyczne spotkania. Przez cały rok odbywają się interesujące imprezy i wydarzenia, na które można zarezerwować bilety.

Wycieczki i rozrywka

Obok bawarskich miast istnieje wiele atrakcji i ciekawostek turystycznych, które warto zobaczyć: zaczynając od kąpielisk na świeżym powietrzu i parków wodnych, przez znane na arenie międzynarodowej parki rozrywki takie jak LEGOLAND Deutschland®, Playmobil FunPark, na kolejkach linowych kończąc. Szlaki turystyczne, spośród których Romantische Strasse (Szlak Romantyczny) jest najpopularniejszy w całych Niemczech, łączą liczne atrakcje. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się historyczna kopalnia Berchtesgaden, która oferuje dzieciom i dorosłym wycieczkę do świata pokładów soli - łącznie z fascynującymi przejażdżkami na zjeżdżalni i wywierającymi duże wrażenie inscenizacjami świetlnymi.

Dzięki licznym świętom ludowym, spośród których najbardziej znanymi są zaczynający się we wrześniu Oktoberfest w Monachium oraz Bergkirchweih w Erlangen (koniec maja do początku czerwca), festiwalom i spektaklom teatralnym w nadzwyczajnych miejscach, jak np. na scenie na jeziorze Chiemsee w Prien, oraz dzięki różnorodnej ofercie kulturalnej w miastach jest zapewniony ciekawy program na każdy dzień i na każdą pogodę.

Informacje:
www.bayern.by

Kopalnia Berchtesgaden Podróż w czasie do krainy soli

W najnowocześniejszym na świecie centrum rozrywki w kopalni soli odwiedzający przeżywa podczas podróży w czasie do krainy soli całkowicie nowe, doznania podziemne, połączone z szacowną tradycją kopalni. Kolejka dla odwiedzających, katedra solna, laboratorium solne, skarbiec i Jezioro Szklane stanowią serce multimedialnej instalacji na podziemnej po wierzchni około 6 000m2. Podróż prowadzi odwiedzających do wnętrza góry. Za pomocą tajemniczej inscenizacji ze światła, kolorów i soli powstaje katedra solna, w której odzwierciedlany jest wszechświat.

W skarbcu i laboratorium solnym, udzielane są w formie zabawy, odpowiedzi na pytania odnośnie wszystkich kwestii związanych z solą. Na głębokości 150 metrów Jezioro Szklane wprowadza zwiedzających w nastrojowy obszar. Przepływają oni promem przy fascynującej kompozycji dźwięku i światła, rosnących i odbijających się w wodzie kryształów solnych, tworzących rodzaj sklepienia niebieskiego. Potężne żyły solne pozwalają rozpoznać potencjał skały, zanim droga wyprowadzi odwiedzających ponownie na światło dzienne.

Berchtesgaden - przyciąga nie tylko jednodniowych turystów do krainy soli. Atrakcją dla odwiedzających, którzy chcieliby spędzić tutaj dłuższy urlop letni lub zimowy jest fascynujący krajobraz górski.

Informacje:
Salzbergwerk Berchtesgaden
tel. 0049 (0) 8652 6002-0
info@salzzeitreise.de
www.salzzeitreise.de

Fryzynga Stare miasto biskupie nad Izarą

Kto nie widział Fryzyngi (Freising), nie zna starej Bawarii! Fryzynga, położona ok. 25 minut jazdy na północny-wschód od Monachium, jest najstarszym miastem Górnej Bawarii z tradycją liczącą prawie 1 300 lat. Romantyczna katedra na Wzgórzu Katedralnym (Domberg) oraz inne liczne zabytki architektoniczne zapraszają do zwiedzania. Miłośnikom muzeów polecamy Muzeum Diecezjalne, w którym znajdują się największe kościelne zbiory sztuki w Niemczech. Malownicze place, uliczki i zakątki zachęcają do spacerów. Cechy solidnego mieszczańskiego stylu można tu spotkać równie często jak studencką atmosferę.

Nie wolno zaniedbać wejścia na wzgórze Weihenstephander Berg. Znajduje się tu \"zielone\" centrum szkół wyższych, godne zobaczenia ogrody i najstarszy na świecie browar z piwiarnią. We Fryzyndze duże znaczenie przywiązuje się do starobawarskiej gościnności! Ale również daleki, wielki świat nie jest wcale daleki - dzięki lotnisku w Monachium. Do Fryzyngi można bez problemu dotrzeć z każdego kraju na świecie.

Oferowane są różne wycieczki z przewodnikami (na zamówie ubranych czasami w stroje historyczne): na przykład zwiedzanie miasta, Wzgórza Katedralnego, Muzeum Katedralnego, ogrodów, browaru. Od niedawna, jako oferta specjalna proponowany jest szlak Papież Benedykt i Freising.

W tutejszej katedrze przyjął święcenia kapłańskie, rozpoczął swoją drogę naukową i odwiedził Freising 14. września 2006 roku. Serdecznie zapraszamy!

Norymberga Nowoczesność ze średniowiecznym wdziękiem

“Ponad 950 lat i ani śladu zmęczenia” - tak prezentuje się centrum metropolii regionu. Fascynujące zarówno dla gości targów i kongresów, jak i dla turystów, poszukujących ciekawych wydarzeń kulturalnych. Obok lotniska i centrum wystawienniczego, Norymberga posiada urocze Stare Miasto, na którym znajduje się wszystko, czego pożąda serce: wspaniale zaplanowane strefy ruchu dla pieszych z największą koncentracją domów towarowych w Niemczech, pasaże handlowe, z cie-kawymi witrynami sklepowymi, w których odbija się światło. Kafejki, przytulne knajpki i ogródki piwne zapewniają chwilę odpoczynku przy \"stresie zakupowym\".

Jarmark Bożonarodzeniowy Christkindlesmarkt oraz Albrecht Dürer są dwoma z wielu \"znaków firmowych\" miasta. Zamek, duże budowle sakralne oraz Dziedziniec Rzemieślników należą do obowiązkowych punktów programu zwiedzania. Podobnie jak wspaniały świat ponad 30 muzeów, w tym Germańskie Muzeum Narodowe lub Centrum Dokumentacji na terenie dawnego Centrum Zjazdów Partyjnych Rzeszy.

Szczególny związek łączy Norymbergę z Krakowem: istniejące od 1970 roku ścisłe partnerstwo miast a także życie i twórczość rzeźbiarza Wita Stwosza.

Norymberga jest znana na świecie również z kiełbasek, które w wielu kuchniach są grillowane według starej tradycji na drewnie bukowym. Pod względem kulturalnym Norymberga z ponad 800 imprezami, ma również wiele do zaoferowania. Najbardziej znane wydarzenia to \"Niebieska noc\" (Blaue Nacht), największa noc kultury w Niemczech, Międzynarodowy Tydzień Organowy na początku lata, Spotkanie Bardów (Bardentreffen) oraz oba koncerty Klassik Open Airs w lipcu i sierpniu, turniej rycerski latem (Tucher Ritterspiele) i Święto Starego Miasta we wrześniu. Sportowymi wydarzeniami są: wyścig kolarski dookoła Starego Miasta ze znanymi zawodowcami oraz przede wszystkim weekend z szybkimi bolidami na torze Norisring. Stałymi punktami w kalendarzu imprez są ważne święta ludowe przy Dutzendteich oraz odbywające się dwa razy w roku, wiosną i jesienią, targi staroci \"Trempelmarkt\" (największy pchli targ w Niemczech). Do tego dochodzą wystawy w muzeach oraz wspomniany Jarmark Bożonarodzeniowy u stóp Kościoła Mariackiego.

Rodzinne pensjonaty i luksusowe hotele, przytulne zajazdy i międzynarodowe sieci hotelowe oferują odpoczynek dla każdego w odpowiednim nastroju, z uwzględnieniem korzystnych cen. Norymberga - tutaj zawsze jest coś do zobaczenia i przeżycia.

Congress - und Tourismuszentrale Nürnberg
tel. 0049 (0)911 2336-0;
fax 0049 (0)911 2336-166
www.tourismus.nuernberg.de;
e-mail: tourismus@nuernberg.de

_ Źródło: TTG Polska _

d3xiekw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xiekw