WP

Belgia. Nowa nazwa jarmarków świątecznych

Bożonarodzeniowe jarmarki organizowane w kilku belgijskich miastach, między innymi Brukseli, Brugii czy Antwerpii, przyciągają prawdziwe tłumy. Organizatorzy z myślą o różnych narodowościach i wyznawcach innych religii postanowili zmienić ich nazwę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarmark świąteczny w Brukseli
Jarmark świąteczny w Brukseli (Shutterstock.com)
WP

Jarmarki w Belgii słyną z okazałości. Na starym mieście w Brukseli co roku powstaje zimowe miasteczko, ze sztucznym lodowiskiem, kołem młyńskim i karuzelą. Bożonarodzeniowy jarmark w tym mieście organizowany jest w kilku miejscach, ten największy to ponad 240 stoisk udekorowanych świątecznymi ozdobami.

To okazja by kupić prezenty na święta, skosztować regionalnych przysmaków i dań, ale także miło spędzić czas. W grudniu belgijskie jarmarki przyjeżdżają odwiedzać turyści, głównie Anglicy. Bożonarodzeniowy kiermasz nie jest jedyną atrakcją w Brukseli, bo tłumy przyciąga także średniowieczny rynek - przepięknie oświetlony, z dużą szopką ustawioną na samym środku.

Shutterstock.com
Podziel się
WP

Od tego roku miłośnicy iluminacji i świątecznego klimatu będą przyjeżdżać na "Zimowy rynek". W Brukseli i Antwerpii już podjęto taką decyzję. Organizatorzy tłumaczą, że ta nazwa jest neutralna i nie narzuca chrześcijańskiego światopoglądu licznym turystom przybywającym zimą do Belgii.

Czy w Brugii również nazwa zostanie zmieniona? Od kilku dni w mieście trwa gorąca dyskusja na ten temat. Organizatorzy podają podobne argumenty, jak w przypadku Brukseli i Antwerpii. Dodają jednocześnie, że nawiązania do Bożego Narodzenia się pojawią. Będzie szopka, choinka z lampkami, a z głośników raz na godzinę puszczane będą dwa utwory świąteczne.

Co myślicie o tej zmianie? Dzielcie się z nami swoimi opiniami w komentarzach.

WP

Źródło: msn.com/nl-be.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Najlepszy jarmark bożonarodzeniowy w Europie

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP