Trwa ładowanie...

Berlin. Dwa kluby "przekształcą" się w schroniska dla bezdomnych

Według meteorologów styczeń i luty mają być wyjątkowo mroźne w Berlinie. Dlatego dwa tamtejsze kluby, Bi Nuu i Astra Kulturhaus, chcą w tych trudnych miesiącach pomóc osobom, które nie mają dachu nad głową.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W okresie zimowym temperatury w Berlinie często spadają poniżej zera
W okresie zimowym temperatury w Berlinie często spadają poniżej zera (Youtube.com)

Temperatury w położonym na północy Niemiec Berlinie najczęściej nie rozpieszczają w miesiącach zimowych. Turyści czy mieszkańcy mogą przyjemnie spędzać czas w kawiarniach czy na sofie z książką i kubkiem herbaty. Jednak o takim komforcie mogą tylko pomarzyć bezdomni, którzy próbują przetrwać na zewnątrz.

Astra Kulturhaus / Facebook
Podziel się

Oczywiście w Berlinie istnieje wiele ośrodków pomagających osobom bez dachu nad głową, jednak zdarza się, że potrzeby przekraczają możliwości miasta, dlatego z inicjatywą wspomagania tego typu placówek wyszły 2 kluby zlokalizowane w okręgu administracyjnym Kreuzberg-Friedrichshain. Mowa o Bi Nuu i Astra Kulturhaus. Harmonogram imprez zostanie w nich okrojony i dzięki temu w najchłodniejsze dni stycznia oraz lutego osoby bezdomne będą mogły znaleźć tam schronienie.

Klub Bi Nuu / Facebook
Podziel się

Inicjatywa spotkała się z dużą aprobatą ze strony mieszkańców Berlina. O podobnym ruchu myślą kolejne kluby w stolicy Niemiec.

Slot

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Niezwykły bezdomny. Kocha polską literaturę, sam pisze wiersze i uczy się języków

Slot

Podziel się opinią

Share


Slot