Trwa ładowanie...
d4n3p09

Bez zezwolenia wwiózł do Polski rośliny. Grozi mu poważna kara

Na lotnisku Rzeszów-Jasionka celnicy przeszukali bagaż mężczyzny, który przyleciał ze Stanów Zjednoczonych. W jego walizce znaleziono 6 kaktusów, które mogą być zagrożone wyginięciem. Podróżnemu grozi nawet więzienie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przewóz przez granicę bez pozwolenia roślin zagrożonych wyginięciem jest złamaniem przepisów ustawy o ochronie przyrody.
Przewóz przez granicę bez pozwolenia roślin zagrożonych wyginięciem jest złamaniem przepisów ustawy o ochronie przyrody. (Shutterstock.com)
d4n3p09

- Funkcjonariusze znaleźli w bagażu mężczyzny wracającego z USA sześć sztuk kaktusów, przewożonych bez stosownego pozwolenia – poinformowała TVN24 Edyta Chabowska, rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Przedstawicielka IAS dodała, że sukulenty mogą należeć do gatunków zagrożonych wyginięciem i być objęte ochroną. Jeśli okaże się, że to faktycznie rzadkie okazy, Polakowi grożą poważne konsekwencje.

Shutterstock.com

Edyta Chabowska wyjaśniła, że przewóz przez granicę bez pozwolenia okazów roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem oraz przedmiotów z nich wykonanych jest złamaniem przepisów ustawy o ochronie przyrody i naraża na poważne kary: pozbawienie wolności od trzech miesięcy do lat pięciu, wysoka kara grzywny i przepadek okazów.

d4n3p09

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Tak powinno się traktować nasze bagaże

d4n3p09

Podziel się opinią

Share

d4n3p09

d4n3p09