ycipk-w8n9wj

Bez zezwolenia wwiózł do Polski rośliny. Grozi mu poważna kara

Na lotnisku Rzeszów-Jasionka celnicy przeszukali bagaż mężczyzny, który przyleciał ze Stanów Zjednoczonych. W jego walizce znaleziono 6 kaktusów, które mogą być zagrożone wyginięciem. Podróżnemu grozi nawet więzienie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przewóz przez granicę bez pozwolenia roślin zagrożonych wyginięciem jest złamaniem przepisów ustawy o ochronie przyrody.
Przewóz przez granicę bez pozwolenia roślin zagrożonych wyginięciem jest złamaniem przepisów ustawy o ochronie przyrody. (Shutterstock.com)
ycipk-w8n9wj

- Funkcjonariusze znaleźli w bagażu mężczyzny wracającego z USA sześć sztuk kaktusów, przewożonych bez stosownego pozwolenia – poinformowała TVN24 Edyta Chabowska, rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Przedstawicielka IAS dodała, że sukulenty mogą należeć do gatunków zagrożonych wyginięciem i być objęte ochroną. Jeśli okaże się, że to faktycznie rzadkie okazy, Polakowi grożą poważne konsekwencje.

ycipk-w8n9wj
Shutterstock.com
Podziel się

Edyta Chabowska wyjaśniła, że przewóz przez granicę bez pozwolenia okazów roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem oraz przedmiotów z nich wykonanych jest złamaniem przepisów ustawy o ochronie przyrody i naraża na poważne kary: pozbawienie wolności od trzech miesięcy do lat pięciu, wysoka kara grzywny i przepadek okazów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Tak powinno się traktować nasze bagaże

ycipk-w8n9wj
ycipk-w8n9wj
ycipk-w8n9wj
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-w8n9wj