Trwa ładowanie...
d31dxsu

Bilety na jedno z najdłuższych połączeń lotniczych na świecie już w sprzedaży

Bilety na jedno z najdłuższych połączeń lotniczych na świecie już w sprzedaży
O tym połączeniu jest głośno już od wielu miesięcy w branży lotniczej. Linie Qantas Airways po raz pierwszy w historii polecą bez międzylądowania z londyńskiego lotniska Heathrow do położonego w południowo-zachodniej Australii Perth. Przewoźnik rozpoczął już sprzedaż biletów!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bilety na jedno z najdłuższych połączeń lotniczych na świecie już w sprzedaży
(Shutterstock.com)
d31dxsu

Niemal 14,5 tys. km i 17 godzin lotu na pokładzie Boeinga 787-9 Dreamliner. Tak przedstawia się połączenie narodowego australijskiego przewoźnika Qantas Airways, które według zapowiedzi ruszy ze stolicy Anglii 25 marca 2018 r. o godz. 10:00. Przewoźnik zastrzega, że czas przelotu może się wydłużyć ze względu na sytuację geopolityczną na świecie (gdy trzeba będzie ominąć któryś kraj).

Mimo że połączenie ruszy dopiero w przyszłym roku, pasażerowie już teraz mogą dowiedzieć się, o jakich porach dnia będą serwowane posiłki. Lunch będzie serwowany nad Niemcami, obiad nad Morzem Arabskim, a śniadanie dwie godz. przed wylądowaniem. Po kołowaniu w Perth będzie można dalej kontynuować podróż do Melbourne, Adelajdy, Canberry oraz Sydney.

Czy połączenie będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem? W Perth żyje 184 tys. osób pochodzenia brytyjskiego, więc przewoźnik jest przekonany, że chętnych nie będzie brakować. Ponadto będzie to pierwsze w historii bezpośrednie, komercyjne połączenie między Wielką Brytanią a Australią, więc część pasażerów będzie wybierać je ze względu na wygodę. Co ciekawe, pierwszy lot z Londynu do Australii miał miejsce w 1947 r., jednak przez sporą liczbę przystanków i długi czas oczekiwania na kolejne połączenia, trwał aż 4 dni.

Mimo tak ogromnej odległości, nie będzie to najdłuższe połączenie na świecie. Pod tym względem wygrywa Qatar Airways na trasie z Dohy do Auckland, który pokonuje o 40 km dłuższy lot (14,54 tys. km). Ceny biletów? Za lot w dwie strony w klasie ekonomicznej trzeba zapłacić od ok. 1,1 tys. funtów, czyli 5,5 tys. zł. W pierwszej klasie cena jest znacznie wyższa i wynosi nawet 25 tys. zł.

d31dxsu

Podziel się opinią

Share

d31dxsu

d31dxsu