Trwa ładowanie...
dhf03t5

Bon 500 plus na wakacje. Co trzeba zrobić, aby dostać bon turystyczny? Czy trzeba składać wniosek?

Bon 500 plus na wakacje. Informacja o tym, jak złożyć wniosek, kto go dostanie i kiedy, interesuje coraz więcej osób. Co warto wiedzieć na ten temat? Na czym będzie polegało to finansowe wsparcie? Poniżej kilka niezbędnych informacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bon turystyczny 500 plus: jak go dostać?
Bon turystyczny 500 plus: jak go dostać? (Getty Images)
dhf03t5

Tak zwany bon turystyczny to nowa forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Wyniesie on jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Ze świadczenia będzie można skorzystać do marca 2022 roku.

Bon turystyczny 500 plus na wakacje. Szczegóły programu

Rodzice otrzymają 500 złotych na każde dziecko, co oznacza, że w przypadku posiadania trójki niepełnoletnich dzieci rodzina otrzyma 1500 zł. Pod uwagę ma nie być brany poziom dochodów w rodzinie. W sumie z programu będzie mogło skorzystać ponad 6 mln dzieci.

Bon będzie można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym. Za pomocą bonu osoba uprawniona może dokonywać płatności wielokrotnie, aż do wyczerpania wysokości przysługującego jej świadczenia. Nie podlega on wymianie na gotówkę, inne prawne środki płatnicze oraz inne środki wymiany.

dhf03t5

Bon turystyczny 500 na dziecko z niepełnosprawnością

Na dziecko niepełnosprawne przysługuje jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł.

Jak skorzystać z 500 plus na wakacje – krok po kroku

Na stronie ministerstwa pojawiła się informacja, jak można skorzystać z dofinansowania do wakacji:

  • Jeśli spełniasz kryteria, otrzymasz bon po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). System pozwala na łatwą rejestrację m.in. za pomocą Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz niektórych systemów bankowości internetowej.
  • Aktywacja twojego bonu w systemie teleinformatycznym nastąpi po potwierdzeniu poprawności lub aktualizacji danych.
  • Bon będziesz musiał okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu. Pamiętaj – program obejmuje tylko wyjazdy krajowe.
  • Jeśli będziesz miał pytania i wątpliwości dotyczące programu, będziesz mógł skorzystać ze specjalnej infolinii. Będzie ona wspierała zarówno turystów, jak i przedstawicieli branży turystycznej.

Zobacz także: Body mind z Agnieszką Aftyką. Poznaj najlepsze techniki relaksujące

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dhf03t5

Podziel się opinią

Share

dhf03t5

dhf03t5