Trwa ładowanie...
04-08-2016 10:29

Brazylia - najciekawsze atrakcje podczas wycieczek objazdowych

Brazylia to piąty pod względem powierzchni kraj na świecie. Nie ma więc szansa na zobaczenie nawet połowy wartych zobaczenia atrakcji w tym kraju podczas jednej wyprawy. Wielcy podróżnicy eksplorują Brazylię latami, raz za razem odwiedzając coraz to nowe miejsca. Dla tych, którzy ciekawi są jak wygląda karnawał w Rio i słynna Copacabana dostępne są bardziej przyziemne opcje - kilkunastodniowe wycieczki w czasie których odwiedzimy te miejsca, które po prostu trzeba zobaczyć. Nie trzeba na nie odkładać oszczędności całego życia, ani brać kilku miesięcy urlopu, ale kto wie czy nie będą początkiem wielkiej miłości do kraju samby.

Brazylia - najciekawsze atrakcje podczas wycieczek objazdowychŹródło: shutterstock.com
d2ysj0e
d2ysj0e

Ze względu na igrzyska olimpijskie w Brazylii, oczy całego świata są skierowane na ten południowoamerykański kraj. Jest on piątym pod względem wielkości i trudno zobaczyć nawet połowę wartych zwiedzenia tu atrakcji podczas jednej wyprawy. Aby poczuć smak tego rozsławionego latynoskiego państwa, biura podróży organizują wycieczki objazdowe, które są tak zaplanowane, aby turysta mógł zobaczyć w krótkim czasie "Brazylię w pigułce". Wyjazdy trwają zazwyczaj od 8 do 18 dni, a ceny wahają się między 8 a 28 tysięcy złotych. Jest do wyboru sama Brazylia lub podróż łączona, dzięki której będziemy mieć szansę zobaczyć również Argentynę, Peru, Chile czy Urugwaj.

Jakie miejsca warto zobaczyć w Brazylii? Obowiązkowo Rio de Janeiro! Znane przepiękne plaże jak Ipanema czy Copacabana *oraz pełen ognistej samby karnawał, to tylko kilka elementów, które przyciągają tu ludzi z całego świata. Tego niezwykłego klimatu dopełnia kamienna postać symbolu miasta - zbudowany w 1931 r. 38-metrowy pomnik Jezusa Chrystusa, znajdujący się na górze *Corcovado.

Plaża Copacabana, Rio de Janeiro, Brazylia (catarina belova / Shutterstock.com)
Plaża Copacabana, Rio de Janeiro, Brazylia (catarina belova / Shutterstock.com)

Nie można pominąć też Sao Paulo, gdzie na turystów czeka mnóstwo atrakcji - wielobarwne targi, doskonałe lokale gastronomiczne, ciekawa architektura oraz bogata oferta kulturalna. Przyjezdni najczęściej zwiedzają starą część metropolii i Praca da Se, na którym stoi neogotycka katedra metropolitalna z 92-metrowymi wieżami. W Sao Paulo znajduje się słynny _ Edificio Copan _ - wieżowiec w kształcie litery "s", będący dziełem Oscara Niemeyera.

d2ysj0e

Kolejnym żelaznym punktem wycieczki do tego kraju są wodospady Iguazu. To seria spektakularnych kaskad w dżungli, znajdującej się na granicy Argentyny i Brazylii. Ze względu na rozmiary i swoje niezaprzeczalne piękno, są uważane za jeden z siedmiu nowych cudów natury. Na spektakularny obraz składa się w sumie 275 wodospadów, rozciągniętych na przestrzeni kilku kilometrów. Największą kaskadą jest Gardło Diabła o wysokości ponad 72 metrów. To niezwykłe miejsce odwiedza ponad milion turystów rocznie.

Wodospady Iguazu, Brazylia/Argentyna (fot. R.M. Nunes / Shutterstock.com)
Wodospady Iguazu, Brazylia/Argentyna (fot. R.M. Nunes / Shutterstock.com)

Niecodziennym przeżyciem będzie też wyprawa do Manaus. Położone jest w samym środku dżungli, a przyjezdni odwiedzają to miejsce przede wszystkim ze względu na Encontro das Aguas (Spotkanie Wód). To niesamowite zjawisko, gdzie brunatna rzeka Negro *wpada do jasnobrązowej *Solimoes (górnego odcinka Amazonki). Turyści spragnieni mocniejszych wrażeń powinni udać się na jedną z wypraw w głąb dżungli oferowanych przez miejscowe biura podróży.
wg/ir

d2ysj0e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ysj0e