Trwa ładowanie...

Buenos Aires. Kierowcy pomylili tornado z innym zjawiskiem

Tornado, które zszokowało mieszkańców Buenos Aires w Argentynie, stało się hitem sieci. Nietypowe zjawisko mieli okazję zobaczyć kierowcy na drodze między General Madariaga i Pinamar. Wirujący lej w rzeczywistości okazał się być wielki rojem komarów.
Share
Rój komarów przypominał tornado / Źródło: YouTube.com - Alpha
Rój komarów przypominał tornado / Źródło: YouTube.com - Alpha
d28yaaw

Kierowcy, którzy mieli okazję zobaczyć utworzoną na niebie przerażającą formację, przypominającą tornado, byli zszokowani. Skupisko owadów, które swoją konstrukcją przypominało tornado, zostało zarejestrowane na nagraniach. Mieszkańcy Argentyny podzielili się nimi w mediach społecznościowych, nie kryjąc swojego zdziwienia.

Argentyna - kierowcy zaskoczeni rojem komarów

W jednym z filmików zamieszczonych w mediach społecznościowych słychać komentarz skonsternowanego kierowcy. "Robi się coraz większy. Nigdy nie widziałem czegoś takiego" - mówi autor wideo nagranego na trasie 74 między General Madariaga i Pinamar.

d28yaaw

Mosquito Tornado near Buenos Aires, Argentina

- Ulewne deszcze spowodowały powodzie, w wyniku których powstały duże zbiorniki stojącej wody, w których samice komarów składają jaja - poinformował badacz Jan Jose Garcia z Badań Parazytologicznych i Wektorowych (CEPAVE). Często skutkuje to narodzinami ogromnej liczby owadów, które dosłownie atakują miasta.

d28yaaw

Nie ma potrzeby zwalczania roju komarów

Eksperci uspokajają, że komary nie stanowią zagrożenia dla miasta. Mogą natomiast zakłócać działalność rolniczą. Mimo to nie trzeba podejmować żadnych dodatkowych działań, mających na celu zwalczenie dużej liczby owadów. Po upływie 15 dni powinny zacząć samoistnie wymierać, jednak mimo to wielu mieszkańców wzywało specjalistów.

Źródło: "Daily Mail"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28yaaw

Podziel się opinią

Share
d28yaaw
d28yaaw