Trwa ładowanie...

Włochy. Wysuszone kanały w Wenecji

Ci, którzy przyzwyczajeni są do widoku tzw. wysokich wód w Wenecji, z pewnością zdziwią się na myśl o wyschniętych kanałach. Zjawisko powtarza się co jakiś czas i uniemożliwia transport łodziami w historycznym centrum miasta.
Share
W większości kanałów obecnie nie ma wody
W większości kanałów obecnie nie ma wody Źródło: PAP
dyiycuf

Ten ciekawy fenomen związany z wysychaniem wody w weneckich kanałach powtarza się co jakiś czas i związany jest z wysokim ciśnieniem atmosferycznym nad Włochami. Przyczynia się ono również do obniżenia poziomu wody w weneckiej lagunie.

Gondole stoją obecnie unieruchomione i przykryte na dnie wysuszonych i pokrytych grubą warstwą mułu kanałach. Transport łodziami, które są głównym środkiem transportu do domów i sklepów w historycznym centrum Wenecji, jest obecnie niemożliwy. Woda może utrzymać się poniżej poziomu morza nawet przez kilka kolejnych dni.

Włochy - rodzima turystyka w kryzysie

Jak podaje agencja PAP, widok nieużywanych gondoli nie jest niczym nowym w ostatnich miesiącach, bo ze względu na brak zagranicznych turystów, gondolierzy nie mają dla kogo pracować.

dyiycuf

Z powodu zakazu podróży między włoskimi regionami, w kryzysie pozostaje cała rodzima turystyka. Wenecja świeciła pustkami nawet w dniu karnawału, który w tym roku z powodu pandemii koronawirusa zorganizowano wirtualnie.

Polska Wenecja. Sprawdź, dlaczego warto odwiedzić Bydgoszcz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dyiycuf

Podziel się opinią

Share
dyiycuf
dyiycuf