Trwa ładowanie...

Bułgaria – co warto wiedzieć o popularnych kurortach?

Jeśli chodzi o zagraniczne wyjazdy Polaków, to ostatnie tygodnie zdecydowanie należą do Bułgarii. Takiego zainteresowania wyjazdami nie było już dawno! Planującym urlop w tym bałkańskim kraju warto wiedzieć, który kurort będzie odpowiadać naszym potrzebom. Podpowiadamy, gdzie wypocząć.

Bułgaria – co warto wiedzieć o popularnych kurortach?Źródło: Shutterstock.com
d3s4a1l
d3s4a1l

– W tym sezonie Bułgaria przeżywa prawdziwy renesans, a od kilku tygodni na ten turystyczny kierunek zapanowała prawdziwa moda. Polacy nawet chętniej wybierają Bułgarię niż Hiszpanię, m.in. z powodu niskich cen, krótkiego przelotu i opinii kierunku bezpiecznego dla urlopowiczów. Nasi klienci rezerwują wyjazdy zarówno przez infolinię, w salonach, jak i całkowicie online – mówi Klaudyna Mortka z portalu Wakacje.pl.

Złote Piaski

Polecane są osobom preferującym miejscowości tętniące życiem, pełne barów, tawern, klubów i bazarów. Cała baza hotelowa w kurorcie rozciągnięta jest wzdłuż linii brzegowej – podobnie jak na hiszpańskim wybrzeżu. Wiele osób jest przekonanych, że tutejsze hotele czasy świetności mają za sobą, jednak w ostatnich latach powstaje coraz więcej nowych, wiele jest także odnawianych. Hotele często posiadają baseny lub aquaparki, są też takie ośrodki, które przyjmują wyłącznie dorosłych gości.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Co oferują Złote Piaski? Ładne plaże z sypkim piaskiem. Lokalne atrakcje to tzw. jeep safari czy popularna wycieczka fakultatywna o nazwie Noc Bułgarska. Niewątpliwym atutem wakacji są niskie ceny, porównywalne do polskich.

Wypoczynek w kraju? Zobacz, gdzie pogoda będzie najlepsza

Słoneczny Brzeg

Miejsce spokojne, o bardziej miejskim charakterze. Polecane osobom, które chcą poczuć prawdziwy klimat Bułgarii. Tu częściej niż w Złotych Piaskach spotkamy w barze czy restauracji lokalnych mieszkańców. Ponadto hotele, nieco mniej nowoczesne, nie są skoncentrowane przy linii brzegowej, a bardziej "porozrzucane" po mieście. Na plus jest to, że więcej obiektów oferuje opcję all inclusive. Plaże? Piasek na nich jest bardziej zbity i mokry niż w Złotych Piaskach.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Będąc w Słonecznym Brzegu, warto odwiedzić pobliski Nesebyr czy Sozopol – urokliwe, portowe miasteczko z typowo bułgarskim klimatem, tworzonym przez mieszkańców, a nie turystów.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Primorsko

To cichy, spokojny, liczący ok. 4 tys. mieszkańców kurort. Często wybierany jako kierunek niskobudżetowy. Polecany bardziej dorosłym lub osobom starszym niż rodzinom z dziećmi. Udając się do Primorska możemy liczyć na wypoczynek wśród przyrody.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Centrum nie jest przesycone sklepami, barami i restauracjami, co niektórym jest na rękę, ponieważ nie spotkamy tu tłumów turystów. Hotele najczęściej oferuję 2 posiłki dziennie, choć zdarzają się też z opcją all inclusive.

d3s4a1l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s4a1l