Trwa ładowanie...
d29kryo

Bułgaria – co warto wiedzieć o popularnych kurortach?

Jeśli chodzi o zagraniczne wyjazdy Polaków, to ostatnie tygodnie zdecydowanie należą do Bułgarii. Takiego zainteresowania wyjazdami nie było już dawno! Planującym urlop w tym bałkańskim kraju warto wiedzieć, który kurort będzie odpowiadać naszym potrzebom. Podpowiadamy, gdzie wypocząć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bułgaria – co warto wiedzieć o popularnych kurortach?
(Shutterstock.com)
d29kryo

– W tym sezonie Bułgaria przeżywa prawdziwy renesans, a od kilku tygodni na ten turystyczny kierunek zapanowała prawdziwa moda. Polacy nawet chętniej wybierają Bułgarię niż Hiszpanię, m.in. z powodu niskich cen, krótkiego przelotu i opinii kierunku bezpiecznego dla urlopowiczów. Nasi klienci rezerwują wyjazdy zarówno przez infolinię, w salonach, jak i całkowicie online – mówi Klaudyna Mortka z portalu Wakacje.pl.

Złote Piaski

Polecane są osobom preferującym miejscowości tętniące życiem, pełne barów, tawern, klubów i bazarów. Cała baza hotelowa w kurorcie rozciągnięta jest wzdłuż linii brzegowej – podobnie jak na hiszpańskim wybrzeżu. Wiele osób jest przekonanych, że tutejsze hotele czasy świetności mają za sobą, jednak w ostatnich latach powstaje coraz więcej nowych, wiele jest także odnawianych. Hotele często posiadają baseny lub aquaparki, są też takie ośrodki, które przyjmują wyłącznie dorosłych gości.

Shutterstock.com
Podziel się

Co oferują Złote Piaski? Ładne plaże z sypkim piaskiem. Lokalne atrakcje to tzw. jeep safari czy popularna wycieczka fakultatywna o nazwie Noc Bułgarska. Niewątpliwym atutem wakacji są niskie ceny, porównywalne do polskich.

d29kryo

Wypoczynek w kraju? Zobacz, gdzie pogoda będzie najlepsza

Słoneczny Brzeg

Miejsce spokojne, o bardziej miejskim charakterze. Polecane osobom, które chcą poczuć prawdziwy klimat Bułgarii. Tu częściej niż w Złotych Piaskach spotkamy w barze czy restauracji lokalnych mieszkańców. Ponadto hotele, nieco mniej nowoczesne, nie są skoncentrowane przy linii brzegowej, a bardziej "porozrzucane" po mieście. Na plus jest to, że więcej obiektów oferuje opcję all inclusive. Plaże? Piasek na nich jest bardziej zbity i mokry niż w Złotych Piaskach.

Shutterstock.com
Podziel się

Będąc w Słonecznym Brzegu, warto odwiedzić pobliski Nesebyr czy Sozopol – urokliwe, portowe miasteczko z typowo bułgarskim klimatem, tworzonym przez mieszkańców, a nie turystów.

Shutterstock.com
Podziel się

Primorsko

To cichy, spokojny, liczący ok. 4 tys. mieszkańców kurort. Często wybierany jako kierunek niskobudżetowy. Polecany bardziej dorosłym lub osobom starszym niż rodzinom z dziećmi. Udając się do Primorska możemy liczyć na wypoczynek wśród przyrody.

Shutterstock.com
Podziel się

Centrum nie jest przesycone sklepami, barami i restauracjami, co niektórym jest na rękę, ponieważ nie spotkamy tu tłumów turystów. Hotele najczęściej oferuję 2 posiłki dziennie, choć zdarzają się też z opcją all inclusive.

d29kryo

Podziel się opinią

Share

d29kryo

d29kryo