Qaqwqwrqw

Była galeria sztuki jak z horroru. Nie wejdą tam nawet ochroniarze

Otwarty w 1974 r. Instytut Sztuki Współczesnej Bhirasri w Bangkoku już dawno ma za sobą lata świetności. był wyjątkowym miejscem i przyciągał tłumy, dziś świeci pustkami. Do tego straszy rosłych facetów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fotograf odwiedził byłą galerię sztuki w Bangkoku
Fotograf odwiedził byłą galerię sztuki w Bangkoku (Facebook / Dax Ward Photography, Fot: Dax Ward)
Qaqwqwrqw

Galeria znajduje się w centrum Bangkoku, na uboczu jednej z ważniejszych dróg. Stoi między drzewami i nikogo nie obchodzi. No, może poza turystami, takimi jak Dax Ward. Amerykański fotograf podróżuje po świecie, szukając opuszczonych budynków. Fascynują go. Bhirasri to jednak nie byle jakie miejsce. Według "lokalsów" lepiej zbyt długo w nim nie przybywać.

Kiedyś Instytut przyciągał artystów, również zagranicznych, i zarabiał miliony dolarów. Aż dziw, że w tej chwili wygląda jak plan filmowy horroru. Zamknięto go 10 lat po otwarciu, wszystkie dzieła przeniesiono gdzie indziej, a w ich miejscu pojawili się bezdomni i uliczne koty. Budynek służył też jako składzik.

Qaqwqwrqw

Warda nie przestraszył obecny stan galerii. Zrobił niesamowite zdjęcia, które zachwycają internautów. Na co dzień ze sfotografowanymi przestrzeniami nie ma jednak do czynienia. Inaczej niż ochroniarze, którzy ostrzegli Amerykanina przed klątwą. "Jeden powiedział mi, że możemy sobie wejść, ale on tam nogi nie postawi" – wspomina. Wszedł i stało się coś bardzo dziwnego. Wewnątrz był na wpół rozebrany mężczyzna. "Nie miał butów ani koszulki. Sprawiał wrażenie rozkojarzonego, przykucnął i wpatrywał się w podłogę" – opowiada Dex.

To kto chętny na wycieczkę? Pod tym linkiem zobaczycie fotografie.

Qaqwqwrqw

Tajlandia w 180 sekund

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
Qaqwqwrqw