Trwa ładowanie...

Cannes. Światowa stolica filmu przyciąga turystów

Już 16 maja rozpocznie się w Cannes jeden z najsłynniejszych międzynarodowych festiwali filmowych. Podczas pełnego atrakcji tygodnia, Lazurowe Wybrzeże zapełni się sławami ze świata filmu oraz turystami, głodnymi rozrywki na światowym poziomie. Z czego, poza festiwalem, słynie Cannes?

Panorama CannesPanorama CannesŹródło: Adobe Stock
dk8hxba
dk8hxba

Cannes to jedno z najsłynniejszych miejsc na Lazurowym Wybrzeżu. Turystów można tutaj spotkać przez cały rok, ale najwięcej jest ich w okresie wiosennym i letnim.

Cannes - kurort na Lazurowym Wybrzeżu

Lazurowe Wybrzeże nazywane jest także francuską Riwierą i wielu mieszkańców kraju właśnie tu jeździ na wakacje. Ale Cannes kochają także turyści z całego świata, w tym oczywiście gwiazdy kina. Sercem miasta jest słynna promenada La Croisette, wzdłuż której rozciągają się piaszczyste plaże, które należą do najpiękniejszych na całym Lazurowym Wybrzeżu.

Cannes leży w bardzo bliskim sąsiedztwie Wysp Leryńskich. Znajdująca się tuż przy wybrzeżu kurortu. Wyspa Św. Małgorzaty była według legendy miejscem, gdzie przez aż 11 lat przetrzymywano słynnego więźnia - "człowieka w żelaznej masce". Jego tożsamość nigdy nie została zdradzona. Pod karą śmierci nie wolno mu było zdejmować maski z twarzy.

dk8hxba

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Halo Polacy". Jeden z najtańszych kierunków na urlop w Europie. "All inclusive tu nie istnieje"

Rybackie miasto, które stało się legendą

Cannes to miasto, które z niewielkiej, rybackiej osady przekształciło się w słynny ośrodek turystyczny. Jeszcze w średniowieczu mnisi z wyspy Św. Honoraty wznieśli w mieście zamek, którego głównym celem była obrona wybrzeża. Obecnie jest to muzeum, które góruje nad miastem. W połowie XIX wieku do Cannes przyjechał niejaki Henry Brougham, szkocki lord, który ściągnął na wybrzeże arystokrację.

Wybrzeże w Cannes Adobe Stock
Cannes ma niesamowity klimatŹródło: Adobe Stock, fot: efesenko
dk8hxba

W Cannes zwiedzisz także słynną kwadratową wieżę, z której można zobaczyć całą okolicę, a także Wieżę Maski. To właśnie tutaj, według miejscowej legendy, miał schronić się "człowiek w żelaznej masce", kiedy zbiegł z Wyspy Św. Małgorzaty.

Festiwal filmowy w Cannes

Choć miasto oferuje sporo ciekawych zabytków, wielu turystów przyjeżdża tu właśnie po to, aby zobaczyć słynny czerwony dywan. Festiwal w Cannes odbywa się od 1946 roku i jest jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń filmowych na świecie. Podczas gali przyznawane są Złote Palmy, a otrzymanie nagrody wiąże się z dużą nobilitacją artystyczną.

Polska kinematografia została w Cannes doceniona dwa razy. Złotą Palmę zdobył "Człowiek z Żelaza" Andrzeja Wajdy oraz "Pianista" Romana Polańskiego.

dk8hxba

Ile kosztuje urlop na Lazurowym Wybrzeżu?

Loty z Warszawy i Krakowa do Nicei można zarezerwować już od ok. 200 zł w dwie strony. Stamtąd do Cannes jest już tylko 30 km.

Tydzień w lipcu na kempingu, w hotelu dwugwiazdkowym lub apartamencie można zarezerwować w tym mieście już od 2 tys. zł. W trakcie festiwalu ceny są oczywiście wyższe.

Dwudaniowy obiad w Cannes to koszt ok. 50 euro. Kawa z mlekiem w kawiarni kosztuje ok. 4 euro, a kufel piwa w restauracji ok. 5 euro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dk8hxba
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk8hxba