Trwa ładowanie...
12-02-2016 13:11

Centrum EXPERYMENT - sposób na ferie bez śniegu

Centrum Nauki EXPERYMENT zostało otwarte w 2007 roku w Pomorskim Parku Naukowo–Technologicznym w Gdyni. Była to jedna z pierwszych tego typu placówek w Polsce i pierwsza na Pomorzu. Na wystawie interaktywnej mamy do dyspozycji cztery główne wystawy: Hydroświat, Akcja: Człowiek, Drzewo Życia i Niewidoczne Siły.

Centrum EXPERYMENT - sposób na ferie bez śnieguŹródło: POT
d4b80u9
d4b80u9

Centrum Nauki EXPERYMENT zostało otwarte w 2007 roku w Pomorskim Parku Naukowo–Technologicznym w Gdyni. Była to jedna z pierwszych tego typu placówek w Polsce i pierwsza na Pomorzu. Na wystawie interaktywnej mamy do dyspozycji główne wystawy: _ Hydroświat, Akcja: Człowiek, Drzewo Życia i Niewidoczne Siły _, a także wystawy czasowe. Odwiedzający mają okazję poznać między innymi działanie śruby Archimedesa, tajniki ludzkiego organizmu czy też naturę dźwięku, elektryczności i magnetyzmu. Ponad 200 urządzeń rozstawiono na 300 m kw. powierzchni.

Do końca 2016 roku obok czterech ekspozycji głównych, powstanie nowa, składająca się z kilkunastu interaktywnych stanowisk, której motywem przewodnim będzie _ Zdrowie _. Temat nowej wystawy został wybrany w oparciu o opinie odwiedzających EXPERYMENT, którzy w większości wskazali zdrowie, jako najciekawszą i najbardziej oczekiwaną problematykę.

Wśród eksponatów znajdzie się m.in. symulator jazdy samochodem, który umożliwi weryfikację, jak wyglądają reakcje kierowcy pod wpływem alkoholu. Stanowisko zostanie wyposażone w efekty specjalne, by jak najlepiej oddać efekt jazdy po używkach oraz by uwiarygodnić moment ewentualnego zdarzenia drogowego.

EXPERYMENTU jest otwarty przez 6 dni w tygodniu - od wtorku do niedzieli. W dnie robocze w godz. 9-18, a w weekendy od 10 do 19. Bilety normalne kupimy za 20 zł, a ulgowe za 12 zł. Są także specjalne zniżki dla rodzin. Kasy są zamykane na godzinę przed zamknięciem.

udm

d4b80u9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b80u9