Trwa ładowanie...

Chorwacja. Zasady wjazdu do kraju

Polacy mimo zmiany zasad wjazdu do Chorwacji od 1.07 i tak licznie wybierają ten wakacyjny kierunek. Warto przed wyjazdem zapoznać się z zasadami podróżowania do tego kraju. Warunkiem wjazdu do Chorwacji jest m.in. posiadanie certyfikatu COVID.

Warto pamiętać, że od 26 lipca Chorwacja zaostrzyła restrykcje związane z epidemią koronawirusa na wybrzeżu Adriatyku Warto pamiętać, że od 26 lipca Chorwacja zaostrzyła restrykcje związane z epidemią koronawirusa na wybrzeżu Adriatyku Źródło: Getty Images/Westend61
d3lhwoi
d3lhwoi

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na polskiej oraz chorwackiej stronie rządowej, od dnia 01.07.2021 r. warunkiem wjazdu do Chorwacji i państw członkowskich UE lub państw strefy Schengen oraz państw stowarzyszonych Strefy Schengen jest posiadanie certyfikatu COVID.

Chorwacja - zasady wjazdu do kraju

Podróżni, którzy nie posiadają tego dokumentu, mogą wjechać do kraju pod warunkiem, że na granicy okażą nie starszy niż 72 godziny negatywny wynik testu PCR lub nie starszy niż 48 godzin wynik testu antygenowego.

Akceptowane jest również zaświadczenie o przyjęciu dwóch dawek szczepionki uznawanej w UE lub jednej dawki szczepionki Janssen oraz Johnson&Johnson, pod warunkiem, że od jej przyjęcia minęło 14 dni.

d3lhwoi

Honorowane jest również zaświadczenie lekarskie potwierdzające przebycie choroby wraz z datami lub pozytywny wynik testu PCR/antygenowego, wykonanego w ciągu ostatnich 180 dni, ale nie później niż 11 dni przed przyjazdem do Chorwacji.

Do kraju mogą bez dodatkowych wymogów wjechać dzieci do momentu ukończenia 12 roku życia.

Chorwacja - bez wymaganych dokumentów obowiązkowa kwarantanna

Osoby, które pojawią się na granicy chorwackiej bez spełnienia jednego z wymienionych warunków, zostaną skierowane do Policji Granicznej, gdzie odbędą 10-dniową kwarantannę. Czas izolacji można skrócić, wykonując test na obecność COVID-19 na terenie Chorwacji.

Chorwacja - nowe obostrzenia od 26 lipca

Wybierając się na urlop do Chorwacji, warto mieć a uwadze, że od 26 lica Chorwacja zaostrzyła restrykcje związane z epidemią koronawirusa na wybrzeżu Adriatyku.

d3lhwoi

Minister spraw wewnętrznych Chorwacji Davor Bożinović poinformował, że nowe zasady obowiązywać będą do 15 sierpnia w regionach "pomarańczowych" nad Adriatykiem, czyli w okolicy Zadaru, Szybenika, Splitu czy Dubrownika.

Zabronione są m.in. wszelkie zgromadzenia liczące więcej niż 50 osób. Co ważne, zakaz nie obejmuje imprez z udziałem do tysiąca osób, np. koncertów. Ich uczestnicy będą jednak musieli mieć certyfikat potwierdzający szczepienie przeciw COVID-19, negatywny test na obecność koronawirusa lub przejście choroby.

Źródło: gov.pl, civilna-zastita.gov.hr

Najpopularniejsze kierunki wakacyjne. O czym należy pamiętać przed wyjazdem?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3lhwoi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lhwoi