Trwa ładowanie...

Ciała zwierząt ponabijane na gałęzie. W polskim lesie sceny jak z horroru

Nadleśnictwo Olesno zamieściło w swoich social mediach zaskakujące zdjęcia. Martwy gryzoń wiszący na gałęzi to jednak dla leśników nic dziwnego. To znak, że w okolicy znajduje się "ptasi Vlad Palownik" - jak dowcipnie określił jeden z komentujących internautów.

Martwe gryzonie na terenie Nadleśnictwa Olesno, fot. Maksymilian Dobosz/Martwe gryzonie na terenie Nadleśnictwa Olesno, fot. Maksymilian Dobosz/Źródło: Getty Images
d3dpxyw
d3dpxyw

Niedzielny spacer po lesie. Cisza, spokój, śpiew ptaków. Cieszymy oczy zielenią, gdy nagle wzrok zatrzymuje się na czymś futrzastym zwisającym z gałęzi. Gdy uświadomimy sobie, że to martwy gryzoń, który z pewnością nie dostał się tam samodzielnie, gęsia skórka gwarantowana.

Choć takie znalezisko mrozi krew w żyłach, wyjaśnienie jest mniej przerażające.

Nadleśnictwo Olesno - martwe zwierzęta na gałęziach

"Ciała zwierząt ponabijane na gałęzie w pierwszej chwili przywodzą na myśl scenerię kina grozy" - zaczyna swój post Nadleśnictwo Olesno.

"Jeżeli jednak traficie na coś takiego, a największymi ofiarami są drobne gryzonie i ptactwo, to znaleźliście spiżarnię dzierzby. Na naszym terenie spotkacie dzierzbę gąsiorek i srokosza" - czytamy.

Ptaki nie są wcale tak duże, jak mogłoby się wydawać - swym rozmiarem plasują się między wróblem a kosem. Polują na owady, gady i inne drobne kręgowce, także ssaki.

d3dpxyw

"Upolowany nadmiar pokarmu przechowują w formie zapasów, które najczęściej nabijają na ciernie tarniny, robinii akacjowej, a nawet na drut kolczasty" - informuje Nadleśnictwo Olesno.

Internauci są zachwyceni ciekawostką i prześcigają się w wymyślaniu oryginalnych określeń nietypowego ptaka. "Taki ptasi...Vlad Palownik", "Nie wygląda na takiego rzeźnika", "mały Hannibal Lecter" - czytamy w komentarzach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Mleczaj wełnianka. Grzyb, który do złudzenia przypomina rydza

d3dpxyw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dpxyw

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj