Trwa ładowanie...

Cristiano Ronaldo promuje Maderę. Zazdrościmy...

Cristiano Ronaldo zachęca do głosowania na Maderę w prestiżowym konkursie World Travel Awards dla Europy. To nie pierwszy raz, gdy ta portugalska wyspa ma szansę zostać najlepszą w Europie. Sprawdziliśmy, które miejsca z Polski zostały docenione. Wpadliśmy nawet na pomysł, jak pomóc w zdobyciu statuetki. Cristiano strzeż się!
Share
Cristiano Ronaldo promuje Maderę. Zazdrościmy...
Źródło: LUSA, Fot: ANDRE KOSTERS
d1rww6o

W konkursie nominacje przyznawane są na szczeblu krajowym, regionalnym i światowym. Regionalny w przypadku Madery czy Polski to oczywiście Europa. Oceniane są m.in.: hotele, lotniska, linie lotnicze, kraje, miasta czy atrakcje turystyczne z całego świata.

W ubiegłorocznej edycji Portugalia zdobyła aż 24 statuetki - najwięcej ze wszystkich ocenianych kierunków. Wśród nagrodzonych miejsc znalazły się m.in.: Algarve, Lizbona oraz wspomniana Madera.

Wyspa cieszy się ogromną popularnością ze względu na swoje walory turystyczne, ale także dlatego, że pochodzi z niej Cristiano Ronaldo. Słynny piłkarz urodził się w Santo António - ubogiej dzielnicy Funchal - największego miasta Madery i stolicy wyspy. Ma tam swój hotel, muzeum oraz pomnik. Na lotnisku im. Cristiano Ronaldo jest też przedziwne popiersie piłkarza - wygląda jak zniekształcona twarz.

CR7 po raz kolejny postanowił udowodnić, jak bardzo kocha swoją wyspę i opublikował na Facebooku apel w sprawie głosowania na Maderę. "To nie pierwszy i mam nadzieję, że nie ostatni raz. Moja ojczyzna, Madera, jest znów nominowana do tytułu Najlepsza Europejska Wyspa. Ja już zagłosowałem, a ty?" – napisał.

d1rww6o

Pozazdrościć takiej reklamy i liczby nominacji na szczeblu regionalnym, bo w tym roku Portugalia ma szansę zwyciężyć w ponad stu kategoriach. A Polska? W dwóch. Dziwi chociażby brak Gdańska, który dostał w tym roku tytuł "European Best Destination 2017". Nominowano za to dwie inwestycje - z Wrocławia i Bydgoszczy.

Wrocławski Double Tree by Hilton otrzymał nominację w kategorii Najlepszy Designerski Hotel. Statuetka ma także szansę trafić do nas za Najlepszy Projekt Turystyczny, o który walczy Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy.

To szlak tematyczny, który łączy historię piętnastu miejsc wpisanych w przestrzeń miasta organicznie związanego z wodą. I wiecie co? Tu pojawia się ogromna szansa na wygraną, bo skoro Maderę promuje Ronaldo, to może Bydgoszcz w głosowaniu wesprze pochodzący z niej Zbigniew Boniek? Wysłaliśmy do PZPN pytanie czy prezes PZPN nie chciałby wesprzeć Polski. Liczymy na pozytywną odpowiedź.

Tymczasem weźmy sprawę w swoje ręce. Głosowanie na obiekty z Europy trwa do 6 sierpnia. Głos oddać można na stronie www.worldtravelawards.com. Poza Europą, na szczeblu krajowym, w Polsce można wybrać najlepszą firmę zajmującą się wynajmem samochodów oraz hotele, np. rodzinne czy butikowe. *Wyniki poznamy we wrześniu br. *

d1rww6o

Podziel się opinią

Share
d1rww6o
d1rww6o