Trwa ładowanie...
d1p0vu8

Cypr - sporty wodne na wakacjach

Trzecia co do wielkości wyspa Morza Śródziemnego - Cypr - to idealne miejsce dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Tutaj sezon trwa cały rok, a wybrzeża wyspy oferują wiele możliwości uprawiania sportów wodnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cypr - sporty wodne na wakacjach
(Philip Bird LRPS CPAGB/Shutterstock)
d1p0vu8

*Cypr *leży we wschodniej części Morza Śródziemnego. 650 km wybrzeża to nie tylko okazja do plażowania czy kąpieli w morzu, ale także spróbowania swoich sił podczas nurkowania, żeglowania lub surfowania. Mieści się tu wiele wypożyczalni sprzętu oraz szkółek.

Zarówno północ jak i południe wyspy oferują świetne warunki dla miłośników sportów wodnych. Windsurfing, kitesurfing czy nurkowanie są bardzo popularne, ze względu na warunki pogodowe. Na Cyprze słońce świeci przez ponad 300 dni w roku. Przyjemnie jest zimą i jesienią, a wiosną i latem jest jak w raju. W sezonie temperatura wody nie spada tu poniżej 18 st. C, a powietrza poniżej 20. Surferzy mają do wyboru przynajmniej kilka dużych ośrodków: w Kyrenii, Larnace, Limassol i Pafos.

Podczas wakacji na Cyprze można także sprawdzić się w narciarstwie wodnym czy wakeboardingu. Najlepsze warunki do tego typu aktywności panują rano, gdy wiatr jest spokojny. Absolutną gratką dla miłośników nurkowania jest możliwość zobaczenia wraków, a wśród nich drobnicowca Zenobia, który leży u wybrzeży Larnaki. W kurortach można także wypożyczyć jacht, rower wodny, łódź, canoe czy przepłynąć się na bananie. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

d1p0vu8

Na takie atrakcje trzeba jednak zarezerwować trochę gotówki. Wypożyczenie sprzętu do kitesurfingu na 2 h to koszt ok. 40 euro (174 zł), 10 minut na nartach wodnych kosztuje ok. 30 euro (130 zł), a przejażdżka na bananie - ok. 15 euro (65 zł).

d1p0vu8

Podziel się opinią

Share

d1p0vu8

d1p0vu8