Trwa ładowanie...

Cypr zaprasza Polaków bez testów. Zmiana przepisów od 17 czerwca

Świetna wiadomość dla turystów. Cypr jest kolejnym wakacyjnym kierunkiem, który wpisał Polskę na zieloną listę i przyjmuje obywateli naszego kraju bez konieczności robienia testu na koronawirusa.

Share
Cypr nie wymaga testów na koronawirusa
Cypr nie wymaga testów na koronawirusaŹródło: Getty Images
d9f8pq7

Władze cypryjskie wprowadziły cztery kategorie państw (zielone, pomarańczowe, czerwone i szare), z których można podróżować na Cypr.

Cypr - Polacy wjeżdżają bez testów

Od dnia 17 czerwca 2021 roku Polska znajduje się w kategorii krajów zielonych: przy przylocie na Cypr z państw zaliczonych do tej kategorii nie ma obowiązku okazywania negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa ani odbywania kwarantanny.

d9f8pq7

Niezależnie od kategorii kraju przylotu, na lotniskach w Larnace i Pafos są przeprowadzone bezpłatne testy na losowo wybranych grupach pasażerów.

Cypr - zasady wjazdu

Dodatkowo osoby podróżujące na Cypr muszą nie wcześniej niż 48 godzin przed terminem podróży wypełnić on-line ankietę (Cyprus Flight Pass) uprawniającą do wjazdu na Cypr (przy wejściu do samolotu oraz przy kontroli granicznej należy na wezwanie okazać mail potwierdzający wypełnienie ankiety).

Za brak wypełnionej ankiety może być nałożony mandat w wysokości 300 euro (1360 zł) i nakaz odpłatnego wykonania testu lub odmowa wjazdu do Cypru.

Tygodniowe wczasy na Cyprze w czerwcu z 2 posiłkami dziennie zarezerwujemy od 1300 zł, a z all inclusive od 1600 zł. W lipcu odpowiednio minimalne ceny wzrastają do 1600 zł za 2 posiłki dziennie i 1900 zł all inclusive.

d9f8pq7

Źródło: gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wakacje 2021. Jakie kierunki wybierają Polacy?

d9f8pq7

Podziel się opinią

Share
d9f8pq7
d9f8pq7