Trwa ładowanie...

Czechy. Ważna zmiana w podróżach

Od 14 czerwca podróże z Polski, Islandii, Rumunii i Monako do Czech mogą się nareszcie odbywać bez ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. Na mapie sporządzonej przez czeskie MSZ kraje oznaczono kolorem zielonym i adnotacją o niskim ryzyku epidemicznym.

Share
Polacy chętnie wyjeżdżają do Czech, teraz mogą znowu robić to bez ograniczeń
Polacy chętnie wyjeżdżają do Czech, teraz mogą znowu robić to bez ograniczeńŹródło: 123RF
d1hq8dh

Coraz więcej możliwości wyjazdowych otwiera się przed Polakami.

Czechy - Polska wpisana na zieloną listę

Czeski resort spraw zagranicznych w najnowszym komunikacie prasowym podał aktualną kwalifikację poszczególnych państw. Od poniedziałku podróże z Polski, Rumunii, Monako, Islandii, San Marino, Malty oraz Watykanu do tego kraju odbywają się bez ograniczeń związanych z pandemią COVID-19. Powodem jest wpisanie tych obszarów na zieloną listę.

d1hq8dh

Wcześniej Polska była oznaczona kolorem pomarańczowym - była uznawana za kraj o średnim poziomie ryzyka zachorowania. Wyjazdy w celach turystycznych powyżej 24 godzin były możliwe wyłącznie dla osób zaszczepionych lub posiadających negatywny test antygenowy lub PCR, wykonany przed wjazdem do Czech. Teraz to się zmieniło i od Polaków Czesi nie wymagają już testów ani zaświadczeń.

Wielu ułatwi to nie tylko podróże do samych Czech, ale i np. transfer do Chorwacji.

Koronawirus w Czechach

Warto dodać, że w Czechach nadal obowiązuje zakaz podróżowania do krajów, w których istnieje bardzo wysokie ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, a szczególnie jego nowych wariantów. Są to Peru, Kolumbia, Botswana i Brazylia, Suazi, RPA, Lesotho, Malawi, Mozambik, Nepal, Tanzania, Zambia, Zimbabwe i Indie.

W Czechach dotychczas wykryto 1 mln 665 tys. 139 przypadków koronawirusa. Zmarło ponad 30 tys. osób.

d1hq8dh

Źródło: TVN 24/gov.pl

Czechy pokazały, że można. Sąsiad Polski powinien być dla nas wzorem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1hq8dh

Podziel się opinią

Share
d1hq8dh
d1hq8dh