Trwa ładowanie...

Dla wielu to praca marzeń. Słynne "UFO" poszukuje pracowników

"Praca marzeń" - pomyśli wielu - przeczytawszy ofertę pracy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Państwowy Instytut Badawczy poszukuje pracowników do słynnego "UFO", czyli obserwatorium meteorologicznego na Śnieżce. Nie jest to jednak praca dla każdego.

Dla wielu to praca marzeń. Słynne "UFO" poszukuje pracownikówŹródło: Shutterstock.com
dnpeerz
dnpeerz

Praca marzeń dla miłośników gór

"Praca marzeń" niejedno ma imię. Były już oferty dla "profesjonalnego odkrywcy atrakcji turystycznych", testera jakości alkoholu czy księgarza w luksusowym kurorcie na Malediwach. Z kolei ta oferta wyda się kusząca wielu miłośnikom gór. Lista wymagań jest jednak naprawdę długa.

Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne na Śnieżce poszukuje pracowników Shutterstock.com
Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne na Śnieżce poszukuje pracowników Źródło: Shutterstock.com

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poszukuje pracowników Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego na Śnieżce, najwyższym szczycie Karkonoszy. Potencjalny kandydat musi spełniać szereg wymagań, a wykształcenie kierunkowe to tylko jedno z nich.

Sam "papier" nie wystarczy. Kandydaci muszą znać zagadnienia z zakresu meteorologii i klimatologii, mieć doświadczenie zawodowe oraz posiadać umiejętność obsługi urządzeń technicznych. Dyspozycyjność również odgrywa kluczową rolę – praca w obserwatorium to praca zmianowa, gdzie jeden dyżur może trwać nawet 10 dni.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Wymagane są również dobra kondycja i brak przeciwwskazań zdrowotnych – praca na wysokościach nie należy do najłatwiejszych. Umiejętność jazdy na nartach z pewnością będzie dodatkowym atutem. Do obowiązków potencjalnych pracowników należą m.in. dokonywanie pomiarów meteorologicznych.

dnpeerz

Jeśli myślisz, że to praca dla ciebie – aplikuj za pośrednictwem strony IMGW. Niestety, w ofercie nie wspomniano o jednym – wysokości wynagrodzenia...

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Plastik znaleziony wysoko w górach

dnpeerz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnpeerz