Trwa ładowanie...
djuhp59

Dla wielu to praca marzeń. Słynne "UFO" poszukuje pracowników

"Praca marzeń" - pomyśli wielu - przeczytawszy ofertę pracy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Państwowy Instytut Badawczy poszukuje pracowników do słynnego "UFO", czyli obserwatorium meteorologicznego na Śnieżce. Nie jest to jednak praca dla każdego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Praca w obserwatorium meteorologicznym na Śnieżce to dla wielu spełnienie marzeń
Praca w obserwatorium meteorologicznym na Śnieżce to dla wielu spełnienie marzeń (Shutterstock.com)
djuhp59

Praca marzeń dla miłośników gór

"Praca marzeń" niejedno ma imię. Były już oferty dla "profesjonalnego odkrywcy atrakcji turystycznych", testera jakości alkoholu czy księgarza w luksusowym kurorcie na Malediwach. Z kolei ta oferta wyda się kusząca wielu miłośnikom gór. Lista wymagań jest jednak naprawdę długa.

Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne na Śnieżce poszukuje pracowników Shutterstock.com
Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne na Śnieżce poszukuje pracowników

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poszukuje pracowników Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego na Śnieżce, najwyższym szczycie Karkonoszy. Potencjalny kandydat musi spełniać szereg wymagań, a wykształcenie kierunkowe to tylko jedno z nich.

djuhp59

Sam "papier" nie wystarczy. Kandydaci muszą znać zagadnienia z zakresu meteorologii i klimatologii, mieć doświadczenie zawodowe oraz posiadać umiejętność obsługi urządzeń technicznych. Dyspozycyjność również odgrywa kluczową rolę – praca w obserwatorium to praca zmianowa, gdzie jeden dyżur może trwać nawet 10 dni.

Shutterstock.com

Wymagane są również dobra kondycja i brak przeciwwskazań zdrowotnych – praca na wysokościach nie należy do najłatwiejszych. Umiejętność jazdy na nartach z pewnością będzie dodatkowym atutem. Do obowiązków potencjalnych pracowników należą m.in. dokonywanie pomiarów meteorologicznych.

djuhp59

Jeśli myślisz, że to praca dla ciebie – aplikuj za pośrednictwem strony IMGW. Niestety, w ofercie nie wspomniano o jednym – wysokości wynagrodzenia...

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Plastik znaleziony wysoko w górach

djuhp59

Podziel się opinią

Share

djuhp59

djuhp59