Trwa ładowanie...
d491k0m

Długi weekend w Zakopanem. Na wjazd na Kasprowy trzeba czekać kilka godzin

Aby tradycji stało się zadość, przedstawiamy zdjęcia tłumów czekających na przejazd kolejką linową na Kasprowy Wierch. To już kultowa scena. Turyści stoją tam nawet po 5 godzin. Szybciej byłoby iść pieszo, ale komu się chce?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejka na Kasprowy Wierch to wakacyjna tradycja. Co roku ne brakuje chętnych
Kolejka na Kasprowy Wierch to wakacyjna tradycja. Co roku ne brakuje chętnych (WP.PL)
d491k0m

Brzmi jak absurd, ale chętnych nie brakuje. Armagedon w Zakopanem to już wakacyjna tradycja. Najbardziej zdeterminowani stoją w kolejce od wczesnych godzin rannych. I ci mogą mieć pewność, że dziś wjadą na szczyt. - Przepustowość w sezonie wynosi 180 osób na godzinę, a pracujemy od godz. 8:00 do 18.30.

Jesteśmy w stanie przewieźć dziennie tyle osób, na ile pozwala nam ta przepustowość - mówi w rozmowie z WP Luiza Rosłon z biura prasowego PKL. W ubiegłe wakacje najwyższe polskie góry odwiedziło 1 mln 640 tys. osób. To rekord frekwencji. W tym roku może być podobnie.

WP.PL
Podziel się

Od lat wiosną i latem zainteresowanie wjazdem koleją linową na Kasprowy Wierch przerasta wszelkie oczekiwania. Najgorzej jest w majówkę i w długie weekendy. PKL obowiązują godzinowe limity wwozu turystów na górę, co w sezonie oznacza absurdalnie długi czas oczekiwania *na wjazd. Dlatego nierzadko wynosi on nawet * kilka godzin. Ale turyści mają stalowe nerwy i niezwykle wysokie oczekiwania wobec swoich wakacji w górach. "Grażyna, no ale koleją linową to my musimy się przejechać” – powiedział niejeden Janusz wakacji i ruszyli w stronę kilometrowej kolejki. A wy jak spędzacie wakacje w Zakopanem? Też stoicie?

WP.PL
Podziel się

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Zakopane tylko dla bogatych? Ceny szybują w górę

d491k0m

Podziel się opinią

Share

d491k0m

d491k0m