Trwa ładowanie...

Dobre wiadomości dla pasażerów odlatujących z lotniska w Katowicach

Kolejna inwestycja w porcie lotniczym Katowice, mająca na celu rozbudowę i udoskonalenie infrastruktury dla podróżnych. Parking będzie mieścił się blisko nowo powstałego ronda, a pasażerów będą dowoziły stamtąd bezpłatne autobusy.

Będą nowe miejsca parkingowe na lotnisku w Katowicach.Będą nowe miejsca parkingowe na lotnisku w Katowicach.Źródło: Licencjodawca, fot: Arek
d147xp3
d147xp3

Katowicki Port Lotniczy jest jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w Polsce. Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na miejsca parkingowe, lotnisko zdecydowało się na rozpoczęcie budowy nowego parkingu, który będzie oferował aż 757 dodatkowych miejsc postojowych.

Ta znacząca inwestycja ma na celu zwiększenie komfortu podróżujących oraz zapewnienie większej dostępności miejsc parkingowych na terenie lotniska.

Budowa nowego parkingu jest odpowiedzią na rosnącą liczbę osób korzystających z usług Portu Lotniczego Katowice. W ostatnich latach odnotowano znaczący wzrost liczby pasażerów, a istniejący parking często okazywał się zbyt mały, by pomieścić wszystkie pojazdy.

d147xp3

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Halo Polacy". Mieszka w kraju uchodzącym za niebezpieczny. "Brak komfortu psychicznego"

Inwestycja

Nowa inwestycja na lotnisku w Katowicach wystartowała już w maju - informuje w komunikacie Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze, które zarządza portem. Będzie się znajdować przy nowym rondzie, które powstało w ramach budowy bezkolizyjnego skrzyżowania drogi wojewódzkiej 913 z linią kolejową nr 182.

Parking będzie w całości oświetlony, monitorowany i wyposażony w nowoczesny system parkingowy.

d147xp3

Planowane zakończenie inwestycji to czerwiec 2024 r., a koszt przedsięwzięcia wynosi ok. 15 mln zł brutto. Głównym wykonawcą jest firma Drogopol sp. z o.o.

W najbliższych latach GTL (Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze) przeprowadzi szereg inwestycji, których celem będzie podwyższenie standardu infrastruktury, z której korzystają pasażerowie, m.in. stopniowo likwidowany będzie parking P2, który zostanie zastąpiony m.in. parkingiem wielopoziomowym.

d147xp3

Stan obecny

Obecnie na Katowice Airport dostępnych jest 800 miejsc parkingowych na parkingu P1, 2500 na P2 oraz 148 na parkingu premium, który jest strzeżony całodobowo.

Na parkingu P1 za godzinę zapłacimy 7 zł, za całą dobę będzie to już równe 100 zł. Na P2 ceny zaczynają się od 10 zł za godzinę. Doba kosztuje tam 60 zł. Natomiast na strzeżonym parkingu premium godzina kosztuje 10 zł, ale cały dzień już 150 zł.

Według prognozy na 2023 rok, katowickie lotnisko ma obsłużyć ponad 5 mln osób, co będzie najlepszym wynikiem w historii lotniska.

d147xp3

Źródło: rp.pl, katowice-airport.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d147xp3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d147xp3