Trwa ładowanie...

Domowy check-in zamiast kolejek na lotnisku? Nowy system w fazie testów

Odprawa bagażu rejestrowanego w domu zamiast na lotnisku, czyli brak kolejek i duża oszczędność czasu. Brzmi jak bajka, ale linie Emirates już testują taką usługę.

Domowy check-in zamiast kolejek na lotnisku? Nowy system w fazie testówŹródło: Shutterstock.com
d1bfcb4
d1bfcb4

Kolejki do nadania bagażu rejestrowanego potrafią czasem ciągnąć się przez połowę hali odlotów. Linie lotnicze wciąż pracują nad ulepszeniem tego systemu. Na wielu lotniskach wprowadzono np. kioski, w których odprawy można dokonać samodzielnie. W duży portach nie rozwiązuje to jednak problemu. Pasażerowie często mają wątpliwości podczas odprawy, muszą korzystać z pomocy obsługi, więc kolejki i tam robią się duże.

Wielu pasażerów z pewnością dopłaciłoby do biletu, żeby nie musieć się tłoczyć i marnować cennych minut. Naprzeciw tym potrzebom wychodzą linie lotnicze Emirates.

Jak informuje "Gulf News", anglojęzyczna gazeta z Dubaju, przewoźnik testuje właśnie innowacyjne rozwiązanie – domową odprawę. Jak wynika z filmu zamieszczonego w sieci, po bagaż miałby przyjeżdżać kurier. Po jego stronie byłoby też sprawdzenie dokumentów i wydruk karty pokładowej. Na razie brak szczegółów, na jakich zasadach system miałby funkcjonować.

- Nieustannie inwestujemy w innowacyjne sposoby poprawy jakości obsługi klienta. Obecnie testujemy kilka rozwiązań, mających na celu zwiększyć wygodę naszych klientów. Zdradzimy więcej szczegółów, gdy będą one dostępne – powiedział rzecznik Emirates.

d1bfcb4

Domowa odprawa brzmi wspaniale, ale nie da się ukryć, że system, jeśli w ogóle zostanie wprowadzony, będzie dostępny dla ograniczonej liczby pasażerów. Usługa będzie zapewne także dodatkowo płatna.

Mrożąca krew w żyłach próba lądowania. Zobacz wideo!

d1bfcb4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bfcb4