Trwa ładowanie...

Dubaj - Malezyjczyk wspiął się na najwyższy budynek mieszkalny na świecie

Abudi Alsagoff, 24 latek z Kuala Lumpur, wspiął się na samą górę nowobudowanego wieżowca w Dubaju. Wysokościowiec Marina 101, którego otwarcie zaplanowano na koniec 2015 roku, będzie najwyższym budynkiem mieszkalnym na świecie.
Śmiałek udał się na szczyt wieżowca, aby podziwiać zapierającą dech w dech piersiach panoramę jednego z najnowocześniejszych miast na świecie.

Dubaj - Malezyjczyk wspiął się na najwyższy budynek mieszkalny na świecieŹródło: screenshot - AP
d1wlcvs
d1wlcvs

Abudi Alsagoff, 24 latek z Kuala Lumpur, wspiął się na szczyt nowobudowanego wieżowca w Dubaju. Wysokościowiec _ Marina 101 _, którego otwarcie zaplanowano na koniec 2015 roku, będzie najwyższym budynkiem mieszkalnym na świecie. Śmiałek udał się na górę konstrukcji, aby podziwiać zapierającą dech w piersi panoramę jednego z najnowocześniejszych miast na świecie. O gęsią skórkę przyprawia widok śmiałka podchodzącego do krawędzi budynku. Bez żadnego zabezpieczenia lawiruje po surowych murach ponad 400 metrów nad ziemią. Młody Malezyjczyk jest profesjonalnym sportowcem, freerunnerem, uprawia także _ parkour _ (sztuka zwinnego i szybkiego przemieszczania się). W przeszłości wspinał się na wysokie budynki, jednak nigdy na tak wysoki. - Czułem się niesamowicie, że mogłem zobaczyć miasto z tak niezwykłej perspektywy. Nic nie jest w stanie zastąpić tego uczucia - powiedział.

Dubaj jest jedną z najnowocześniejszych metropolii na świecie, która słynie z fantazji, gigantomanii, innowacyjności i luksusu. Można tu zobaczyć sztuczne wyspy i jeziora, ogromne galerie handlowe, nowoczesne metro, najwyższy budynek na świecie i najbardziej luksusowe hotele. To miejsce, gdzie inwestorzy prześcigają się w tworzeniu odważnych projektów, których nie boją się realizować.

wg/ik

d1wlcvs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wlcvs