Trwa ładowanie...
d2gulw5
04-11-2015 15:06

#dziejesienazywo: świąteczne podróże, co trzeba wiedzieć o "zimówkach", wybieramy najlepszy internet

Zapraszamy na program na żywo, który rozpocznie się o godz. 18.00

Share
d2gulw5

Dzisiejszą rozmowę rozpoczniemy od tematu urlopowego. Coraz więcej Polaków deklaruje chęć wyjazdu za granicę, nie tylko na wakacje, ale również na święta Bożego Narodzenia i sylwestra. W grudniu kierunki lotów pokrywają się zwykle z wyjazdami do rodzin na emigracji i miejscami, gdzie śnieg i białe szaleństwo są gwarantowane. Oprócz Wielkiej Brytanii chętnie jeździmy w okolice Bergamo, Alpy Francuskie, ale nie zapominamy także o rodzinnych Tatrach czy słowackim Chopoku. Na tych, którzy wolą grudniowy relaks pod palmami czeka Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie a także coraz popularniejsze kierunki Azjatyckie - Bali, Tajlandia czy Sri Lanka. Niezapomniany sylwester za granicą idzie w parze z coraz częstszymi biletami lotniczymi pod choinką. Często wybieramy tu największe europejskie stolice - Rzym, Paryż, Londyn, Berlin czy Praga. Na co zdecydować się w zalewie grudniowych ofert? Czy zamiast zagranicznych wojaży, lepiej odkrywać na nowo piękno Polski zimą? Pomożemy dzisiaj znaleźć odpowiedź na te pytania.

W drugiej części programu skupimy się na temacie, który dotyczy niemalże wszystkich kierowców. Według badań ponad 90 proc. Polaków stosuje się do obowiązku wymiany opon w swoich autach w okresie zimowym. Jednak okazuje się, że wielu z nas ma problemy z dobraniem prawidłowego rodzaju ogumienia. Bardzo często odkładamy obowiązek wymiany na ostatnią chwilę, zdając się na łaskę i niełaskę warsztatów. Jaki wpływ ma późna wymiana opon na zawartość naszego portfela? Czy Polscy kierowcy wiedzą w jakich warunkach sprawdza się opona zimowa? Kiedy wymieniać ogumienie i jak wybrać odpowiednie opony? Nasi eksperci postarają się odpowiedzieć na te pytania a także doradzą, jak prawidłowo dbać o opony w celu zapewnienia bezpieczeństwa jazdy w zimowych warunkach.

Na koniec porozmawiamy o ofertach dostawców internetu. Dostęp do sieci oraz prędkość połączeń w Polsce rosną nieprzerwanie od kilku lat. W listopadzie ubiegłego roku Główny Urząd Statystyczny wskazywał, że ponad 10 milionów obywateli naszego kraju regularnie korzysta z dostępu do sieci. Co ciekawe, sporo konsumentów nie jest w stanie jednoznacznie określić prędkości zakupionego łącza czy wskazać na praktyczne powody wyboru jednego z oferowanych na rynku rozwiązań. Obecnie możemy wybierać z szerokiego wachlarza ofert wielu operatorów, co stawia przed nami pytanie: "LTE, kablówka czy światłowód?". Czy istnieje idealny wybór dla każdego? Czym różni się internet bezprzewodowy od tradycyjnych rozwiązań oferowanych na rynku i na co zwracać uwagę przy wyborze oferty? Jak wybrać odpowiednią przepustowość łącza i czy cena zawsze idzie w parze z jakością? Na te i inne pytania odpowiedzą w studiu nasi goście.

d2gulw5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gulw5
d2gulw5