Trwa ładowanie...

Energylandia – wybuchowa dawka zabawy dla całej rodzinki

Na mapie Polski pojawiło się już wiele parków rozrywki, jednak chyba żaden tak widowiskowy jak gigantyczna Energylandia w Zatorze. Mniej więcej w połowie drogi między Katowicami a Krakowem, dokładnie w Zatorze, znajduje się 26 hektarów rozrywki na światowym poziomie – prawdziwy raj dla dzieci oraz dorosłych, którzy czasem lubią poczuć się dziećmi.

Artykuł sponsorowanyArtykuł sponsorowany
Energylandia – wybuchowa dawka zabawy dla całej rodzinkiŹródło: Materiały prasowe
d4gll1h
d4gll1h

W 2016 roku Energylandię odwiedziło ponad milion gości. A z roku na rok Park ten ciągle rozszerza się o nowe atrakcje. W najbliższym sezonie przybędzie ich aż 19 we wszystkich czterech strefach zabawy. W lipcu Energylandia świętować będzie swoje trzecie urodziny, co będzie doskonałą okazją, aby przekonać się na własnej skórze o tym, że mamy w Polsce park rozrywki wyrastający na godnego konkurenta tak kultowych miejsc jak niemiecki Heide Park czy włoski Gardaland.

STREFA EKSTREMALNA

Energylandia to największy Park Rozrywki nie tylko w Polsce, ale i w tej części Europy. To także bez wątpienia najnowocześniejszy tego typu obiekt w naszym kraju. Imponujące Roller-Coastery to efekt pracy konstruktorów, których polot i wyobraźnię docenić można na sam widok wielkich stalowych konstrukcji, albo – i tą opcję zdecydowanie polecamy – odważnie zajmując miejsce w pierwszym rzędzie wagonika. Prawdziwą „petardą” wśród nowości wprowadzonych do parku w 2017 roku jest Speed Water Coaster – największy i najszybszy na świecie wodny Roller Coaster wyrastający 60 metrów nad ziemię i osiągający zawrotną prędkość 110 km/h. Będziecie mogli skorzystać z niego już latem! Połączenie Roller Coastera i przejażdżki wodnej gwarantuje schłodzenie emocji dawką mokrego orzeźwienia – kusząca propozycja podczas letnich upałów.

Chociaż Speed Water Coaster ustanawia rekord wysokości i szybkości wśród zatorskich atrakcji, za najbardziej ekstremalną uchodzi Roller Coaster Mayan – w czasie przejażdżki, śmiałkowie mogą poczuć przeciążenia 5G, których doświadcza pilot myśliwca F16, czy kierowca bolidu wyścigowego. Pięć dynamicznych inwersji przy prędkości 80 km/h gwarantuje skok adrenaliny nawet u najbardziej wymagających amatorów szalonych przygód, a sam widok atrakcji osiągającej wysokość solidnego wieżowca wystarcza, aby niektórym spociły się ręce… Oprócz wspomnianych Roller Coasterów, strefa ekstremalna oferuje jeszcze siedem zróżnicowanych atrakcji, z których każda zasługuje na wypróbowanie.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

STREFA FAMILIJNA

Myli się ten, kto sądzi, że w Energylandii królują jedynie zawrotne prędkości i graniczne przeciążenia. Strefa familijna to świetna zabawa dla całych rodzin, od dzieci po dziadków – każdego: dużego i małego! Znajdują się tu atrakcje, którymi cieszyć się można wspólnie z dziećmi, a przecież o to właśnie chodzi w rodzinnym Parku Rozrywki. Tutaj także będziemy mieli okazję wsiąść do łagodnych, rodzinnych rollercoasterów, które sprawią, że będziemy uśmiechać się szeroko od początku do samego końca przejażdżki.

d4gll1h

Ulubioną przez gości częścią strefy familijnej są wodne atrakcje dostępne w letnich miesiącach i dlatego w 2017 roku park wzbogacił się o dwie z nich. Spill Water Anaconda to przygoda, z której nikt nie wyjdzie na sucho – emocjonująca przejażdżka wielką łodzią mieszczącą 20 osób po wodnej trasie naszpikowanej niespodziankami. Strome wodospady zapewniają dużą dawkę emocji i rozpędzają łodzie do prędkości 55km/h. Fale powstałe przy uderzeniu kadłuba o taflę wody można sobie wyobrazić… albo zobaczyć na własne oczy siedząc w łodzi z rodziną lub przyjaciółmi, co zdecydowanie rekomendujemy. Jeśli jednak to za mało, aby poczuć się jak Indiana Jones i po skończonej przejażdżce nadal mamy ochotę przedzierać się przez dżunglę zdradliwymi nurtami, pora skoczyć na kolejną nowość 2017 –Jungle Adventure.

Jest to największa dzika rzeka w naszej części Europy, wzbogacona spektakularnymi efektami specjalnymi takimi jak gigantyczne wodospady, dzikie wiry, przyspieszające nurty oraz duże fale. Okrągły ponton, który poniesie nas przez dziką rzekę można zająć całą rodziną lub paczką znajomych i przeżyć wspólnie prawdziwą amazońską przygodę. Premiera tych atrakcji przewidziana jest na początek lata, kiedy upały sprzyjać będą wodnemu orzeźwieniu. Następnie warto udać się do Wioski Wikingów lub Wioski Szwajcarskiej – magicznymi miejscami na mapie strefy familijnej, które pozwolą nam teleportować się do innego świata – oba również należą do tegorocznych nowości! Jeśli więc chcemy wczuć się w rolę nordyckiego wojownika i odkrywcy lub też przenieść się na sielankowe alpejskie łąki i pospacerować magicznymi uliczkami szwajcarskich prowincji, w Energylandii mamy ku temu doskonałą okazję.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

BAJKOLANDIA

Karuzele: klasyczna, wiedeńska, strażacka Super Pompa czy chociażby Latające Huśtawki, ponadto samochodziki i zjeżdżalnie. Wyspa skarbów, Jeep Safari oraz kolejka Farma Krasnali. To właśnie główne priorytety dla najmłodszych gości Energylandii, którzy w tej strefie mogą wyszaleć się za wszystkie czasy i dać upust swojej dziecięcej wyobraźni. Rodzice i opiekunowie również są zachwyceni bajkową scenerią i łagodnymi atrakcjami, które pozwalają zrelaksować się i naładować akumulatory pozytywnej energii na długi czas. Tej wiosny Bajkolandia zbogaci się aż o 10 całkowicie nowych atrakcji dla najmłodszych, które nikomu nie pozwolą na nudę!

d4gll1h

Ta część Parku utrzymana jest w klimacie świata cyrkowego i przyciąga wszystkich swoim magnetyzującym urokiem – warto zobaczyć ją nawet jeśli odwiedzamy Park w gronie dorosłych, a jeśli towarzyszą nam maluchy – jest to pozycja obowiązkowa! Większość atrakcji jest dostępna dla wszystkich, bez dolnej granicy wieku. Warto wspomnieć, że dzieci do lat 3 wchodzą do Energylandii za symboliczną złotówkę, podobnie jak niepełnoletni jubilaci w dniu swoich urodzin. Pozostałym dzieciom do 140 cm wzrostu przysługuje bilet ulgowy, a Park respektuje także Kartę Dużej Rodziny.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

WATER PARK

A właściwie tropikalna strefa, gdzie możemy zażyć słońca i przenieść się wyobraźnią na Karaiby lub popluskać się w jednym z trzech podgrzewanych basenów o całkowitej powierzchni 1800 m2 i głębokości od 20 do 120 cm, a następnie wypoczywać na bezpłatnych leżakach dostępnych dla gości strefy. Tropical Bar oferuje pyszne i orzeźwiające napoje na wyciągnięcie ręki, a mnóstwo zakamarków i atrakcji tropikalnej wyspy to gwarancja wielu przyjemnie spędzonych godzin wypoczynku i dobrej zabawy dla dzieci i dorosłych.

d4gll1h

Nad bezpieczeństwem gości Water Parku czuwa liczna kadra ratowników, aby nic nie zakłóciło naszego wyjątkowego dnia w słońcu tropików. Jeśli więc zastanawiasz się, czy do Energylandii warto zabierać ze sobą strój kąpielowy, odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak! Jeśli jednak o tym zapomnisz, nic nie szkodzi. Na miejscu możesz nabyć modne stroje i wiele gadżetów, które będą świetną pamiątką, przypominającą radosne chwile spędzone w Parku Rozrywki Energylandia.

Szukasz więcej informacji? Wejdź na www.energylandia.pl.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany
d4gll1h

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gll1h