Trwa ładowanie...
d2h099o

Ferie z dziećmi? Tylko w aquaparku!

Jeśli zaplanowaliście urlop w czasie ferii szkolnych i nie wiecie co zrobić z wolnym czasem, a macie trochę oszczędności do wykorzystania, możecie wybrać się z pociechami do kurortu z aquaparkiem. To świetny sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aquapark to znakomita forma aktywności fizycznej dla dzieci i dorosłych
Aquapark to znakomita forma aktywności fizycznej dla dzieci i dorosłych (123RF.COM)
d2h099o

Dlaczego kochamy aquaparki?

Aquaparki są świetną atrakcją nie tylko dla dorosłych. To okazja do znakomitej zabawy ze starszymi i młodszymi pociechami. Ogromne kompleksy, wypełnione zjeżdżalniami, brodzikami, rollercoasterami, basenami z hydromasażem czy placami z przeszkodami podobnymi do tych, które znajdziemy pod blokiem, zachęcają do pływania i robią wrażenie swoimi rozmiarami. Młodsze dzieci mogą pluskać się pod okiem rodziców, a starsze z pewnością znajdą dla siebie atrakcje pełne wyzwań.

Aquaparki to nie tylko atrakcja i zabawa. To także świetna okazja do wzmocnienia swojej kondycji i do odpoczynku. Prócz placów z kolorowymi przeszkodami czy zjeżdżalni można też znaleźć ścianki wspinaczkowe czy rwące rzeki, w których pływanie wymaga użycia większej siły, a także strefę SPA, gdzie znajdują się baseny z jacuzzi. Strefa SPA będzie świetnym wyborem dla dorosłych, którym nie w głowie zjeżdżanie czy pływanie pod prąd.

    Shutterstock.com

Hotel z aquaparkiem – doskonały wybór na rodzinny wyjazd

d2h099o

Wyjazd na tydzień lub dwa tygodnie do kurortu z aquaparkiem jest doskonałym wyborem na ferie, szczególnie dla osób, które nie lubią zimy i chcą mieć wszelkie atrakcje na wyciągnięcie ręki. Kurorty z aquaparkami oferują nie tylko rozrywki wodne, ale też pozwalają spędzić czas na kortach tenisowych, polach golfowych czy salach z bilardem. W kurortach można znaleźć również specjalne kluby dla dzieci w różnym wieku, co pozwala rodzicom odetchnąć od opieki nad maluchami. Każdy na pewno znajdzie swój sposób na wypoczynek.

Kurorty zlokalizowane w egzotycznych krajach mają najczęściej aquaparki na powietrzu i znajdują się przy oceanach lub morzach. Ma to dodatkową zaletę, ponieważ można skorzystać z zamkniętych plaż, więc ci, którzy nie mają ochoty się pluskać, mogą poleżeć pod palmami. Kurorty europejskie, znajdujące się w klimacie umiarkowanym, posiadają z kolei aquaparki kryte, które bez problemu można odwiedzać przez cały rok.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Fotolia
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną

Gdzie warto pojechać?

Dużym zainteresowaniem cieszą się zagraniczne kurorty z aquaparkami. My polecamy szczególnie te, które umiejscowione są w cieplejszej strefie klimatycznej. Zwłaszcza, że teraz można wykupić wycieczkę all inclusive w promocyjnej cenie. Tygodniowy pobyt za jedną osobę kosztuje nawet mniej niż 2 tys. zł.

d2h099o

Egipski kurort z aquaparkiem to dobry wybór na tę porę roku. Można wybrać się np. do Jungle Aqua Park, znajdującego się ok. 15 km od lotniska w Hurhgadzie, gdzie czeka ogromny kompleks basenowy, 35 zjeżdżalni dla dzieci i dorosłych oraz czterogwiazdkowy hotel oferujący mnóstwo sportowych rozrywek. Świetnym wyborem będą również Mirage Bay Resort & Aquapark z czterogwiazdkowym hotelem oraz Steigenberger Aqua Magic z pięciogwiazdkowym hotelem, które położone są odpowiednio 20 km od lotniska w Hurhgadzie i 6 km od lotniska w Hurhgadzie. Oba te kurorty posiadają zjeżdżalnie, brodziki i baseny podgrzewane w okresie zimowym.

aquapark unsplash.com
aquapark
d2h099o

Podziel się opinią

Share

d2h099o

d2h099o