Trwa ładowanie...
d2xmr88

Forrest Fenn 10 lat temu ukrył skarb. Martyna Wojciechowska o jego historii

Martyna Wojciechowska opublikowała w mediach społecznościowych niezwykłą historię 89-letniego kolekcjonera dzieł sztuki i antyków. "Niczym powieść przygodowa" - komentują internauci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Forrest Fenn, znany amerykański handlarz dziełami sztuki
Forrest Fenn, znany amerykański handlarz dziełami sztuki (Instagram.com)
d2xmr88

"Coś dla współczesnych poszukiwaczy przygód! 10 lat temu Forrest Fenn, właściciel galerii sztuki w Santa Fe, usłyszał diagnozę: nowotwór nerki. Poczuł oddech śmierci na plecach i postanowił zrobić coś dla innych. Wpadł na dosyć oryginalny pomysł, a jego celem było ruszenie ludzi z kanapy" - rozpoczęła swój wpis Martyna Wojciechowska.

"Ukrył w skrzyni skarb warty ok. 2 mln dolarów (złoto, kamienie szlachetne, biżuteria itp.) Ogłosił to, a w swojej autobiografii zamieścił wiersz, w którym zawarte były wskazówki... Kilka dni temu skarb został odnaleziony! Poszukiwania skarbu trwały... 10 lat, zaangażowało się w nie aż 350 tysięcy osób! Niestety 5 straciło życie, choć Fenn zawsze apelował, żeby ludzie szukając ukrytej skrzyni nie ryzykowali za bardzo, zresztą miejsce, gdzie został schowany nie było niebezpieczne czy szczególnie trudno dostępne. Co za historia!" - dodała podróżniczka.

d2xmr88

Góry Skaliste. Skarb o wartości ponad 1 mln

89-letni Forrest Fenn, który między 2009 a 2010 rokiem ukrył XII-wieczną skrzynię wypełnioną złotem i artefaktami wartą przynajmniej milion dolarów rozmawiając z dziennikarzami z gazety z Santa Fe potwierdził, że skarb został odnaleziony. Nie podano danych personalnych odkrywcy, ale Forrest Fenn zdradził, że z fotografii załączonej do wiadomości, wynika, że wędrownik, który znalazł skarb w Górach Skalistych pochodzi z Dalekiego Wschodu.

d2xmr88

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: SIŁACZKI – program Klaudii Stabach. Historie inspirujących kobiet

d2xmr88

Podziel się opinią

Share
d2xmr88
d2xmr88