Trwa ładowanie...

Fotograficzne hotspoty - sprawdź, gdzie najczęściej turyści robią zdjęcia

Wybierając się na wakacje, sprawdzasz na Instagramie, Flickrze czy 500px, jak wyglądają miejsca, które odwiedzisz? Nie jesteś jedyny. Fotograf i programista Mike Wong z Zurychu stworzył mapę hotspotów, na której zebrał najczęściej fotografowane miejsca na świecie.

Share
Fotograficzne hotspoty - sprawdź, gdzie najczęściej turyści robią zdjęciaŹródło: Shutterstock.com, fot: Yulia Mayorova
dkrzg5k

PhotoSpots korzysta z geotagów, a każdego dnia na mapie przybywa niemal 10 tys. zdjęć z serwisu 500px. Użytkownikom pozwala to sprawdzić, jak wyglądają miejsca w danej lokalizacji i czy są warte odwiedzenia. Z mapy dowiemy się równiez, które z nich są najczęściej fotografowane.

Co ciekawe, prym wiedzie Europa. Najbardziej popularne miejsca to Londyn, Frankfurt, Wenecja, Amsterdam i Islandia (jako cały kraj). W Polsce na intensywnie czerwony kolor "świeci się" Warszawa, ale popularne są również Wrocław, Sopot, Kraków czy Poznań.

PhotoSpots
Źródło: PhotoSpots

- Wpadłem na ten pomysł, gdy planowałem letni urlop. Chciałem znaleźć miejsca, w których można zrobić naprawdę dobre zdjęcia z trasy - powiedział Mike Wong serwisowi Lonely Planet. - Lokalizacji szukałem przez Google Maps, a zdjęć na Instagramie, 500px i Flickrze. Wszystko zajmowało mnóstwo czasu, dlatego wpadłem na pomysł stworzenia PhotoSpots.

Strona oparta jest o Google Maps i pozwala na filtorwanie zdjęć według miesięcy dodania. Najbardziej oblegane miejsca zaznaczone są na czerwono, a pod mapą zobaczyć można wykonane tam zdjęcia. W przyszłości Mike planuje poszerzyć filtrowanie o możliwość wyboru kategorii takich jak natura czy miasta.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
dkrzg5k

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkrzg5k
dkrzg5k