Trwa ładowanie...

Gdańsk. Zniknie dziura wstydu w Brzeźnie

Nareszcie! Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w te wakacje słynna dziura wstydu w Gdańsku Brzeźnie zniknie. W miejscu po Hali Plażowej, które od 27 lat straszy turystów, powstaje strefa wypoczynkowa z gastronomią.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Gdańsk. Zniknie dziura wstydu w BrzeźnieŹródło: WP, Ilona Raczyńska
d3mghpc
d3mghpc

Hektar ziemi po dawnej Hali Plażowej w pasie nadmorskim w gdańskiej dzielnicy Brzeźno jest niezagospodarowany od 1993 r. Wtedy władze Gdańska sprzedały prawa do użytkowania wieczystego terenu. Fragment parku, który leży na trasie spacerowej nad morzem, ogrodzono. I tak przez lata dziura wstydu (bo tak to miejsce nazwali mieszkańcy) straszy przechodniów i turystów.

Gdańsk - powstanie strefa rekreacyjna nad morzem

Wszystko wskazuje na to, że nareszcie ktoś poszedł po rozum do głowy. Jak podaje "Dziennik Bałtycki", na początku tygodnia rozpoczęło się zasypywanie terenu, którego wieczystym dzierżawcą jest firma Strandhalle, która zaś przekazała teren w użytkowanie Zbigniewowi Nowakowi, lokalnemu przedsiębiorcy.

- Naszym celem jest wykreowanie sezonowej, ogólnodostępnej infrastruktury, która zrewitalizuje tę od lat zaniedbaną część parku - mówi Krzysztof Król, przedstawiciel inwestora cytowany przez trójmiejskie media. - We współpracy z profesjonalnym i doświadczonym operatorem przygotowujemy atrakcyjną dla mieszkańców część parku, w ramach której powstaną dzienna i wieczorna strefa wypoczynku na leżakach i hamakach, miejsca pikników rodzinnych, strefa edukacyjna i gastronomiczna, oraz strefa aktywności z animacjami i akcjami eventowymi. Wszystko w duchu jakościowej formy spędzania czasu w pobliżu plaży i w otoczeniu przyrody. Rozpoczęliśmy już prace porządkowe, które pozwolą przywrócić tę część parku mieszkańcom i turystom. Czujemy się zobligowani do jej rozwoju jako mieszkańcy Gdańska, którzy chcą po latach zaniedbań stworzyć z niej atrakcyjną część Brzeźna, od niedawna zyskującego na swojej jakości i w coraz większym stopniu kojarzonego ze swoim dawnym kurortowym charakterem.

Strefa ma powstać w kilka tygodni, by turyści mogli z niej korzystać już w wakacje.

d3mghpc

Spór z miastem

Co ciekawe, wciąż trwa spór prawny między władzami Gdańska, a firmą Strandhalle. - Sprawa o rozwiązanie stosunku użytkowania wieczystego nieruchomości stanowiącej własność Gminy Miasta Gdańska położonej w Gdańsku przy ulicy Zdrojowej 2, składającej się z działek o numerach 84 i 86/1 – postępowanie w pierwszej instancji nadal toczy się przed Sądem Okręgowym w Gdańsku, Wydział XV Cywilny, pod sygn. akt XV C 786/16 z powództwa Gminy Miasta Gdańska. Pozwanym jest użytkownik wieczysty Strandhalle S.A z siedziba w Warszawie - wyjaśnia w rozmowie z DB Joanna Bieganowska z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Krzysztof Król zapewnił, że działania inwestora "w żaden sposób nie odnoszą się do sporu pomiędzy wieczystym dzierżawcą, a Gminą Gdańsk" i, że zgodnie z umową inwestor podporządkuje się każdemu prawnemu rozstrzygnięciu sytuacji.

Gdańsk - Brzeźno

Brzeźno to popularna, nadmorska dzielnica Gdańska z licznymi wejściami na plażę, bulwarem i ulokowanymi wzdłuż niego restauracjami oraz molem.

Getty Images
Źródło: Getty Images, fot: Michal Fludra, NurPhoto

Park Brzeźnieński im. J. J. Haffnera ulokowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie plaży. Zaliczany jest do grupy historycznych parków kuracyjnych, zwanych również parkami zdrojowymi. W ubiegłym roku miasto odrestaurowało w nim pergolę, kolumnadę i altanę, a obecnie trwa także modernizacja Domu Zdrojowego.

d3mghpc

Źródło: "Dziennik Bałtycki"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Limity osób na plażach

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3mghpc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mghpc