Trwa ładowanie...
15-06-2016 13:36

Gdynia - największe koło widokowe w Polsce

Największe koło widokowe w Polsce stanęło w Gdyni. Konstrukcja ma 55 metrów wysokości i składa się z 42 kabin. Jednocześnie może przewieźć 332 osoby. Turyści i mieszkańcy będą mogli korzystać z niego do końca wakacji.

Gdynia - największe koło widokowe w PolsceŹródło: Urszula Drukort-Matiaszuk/WP
d4kvhaw
d4kvhaw

Największe koło widokowe w Polsce stanęło w Gdyni. Konstrukcja ma 55 metrów wysokości i składa się z 42 kabin. Jednocześnie może przewieźć 332 osoby. Turyści i mieszkańcy będą mogli korzystać z niego od piątku, 17 czerwca do końca wakacji.

Diabelski Młyn w Gdyni stanął nieopodal Skweru Kościuszki, a dokładniej przy al. Jana Pawła II 13. - Koło widokowe przyjechało do Gdyni 27 ciężarówkami. Ten ogromy obiekt waży 350 ton - mówi Krzysztof Kuczyński, pełnomocnik właściciela koła - niemieckiej firmy Oscar Bruch.

Z najwyższego punktu widoczna jest panorama Gdyni, Zatoki Gdańskiej i Helu. Przejazd kołem trwa 15 minut. Dłużej widoki z góry będą mogły podziwiać osoby, które zdecydują się na przejażdżkę w gondoli vip. Ponadto, dzięki współpracy z pobliską restauracją, w luksusowej kabinie będzie można zjeść śniadanie, obiad lub kolację.

Fot. Urszula Drukort-Matiaszuk/WP

d4kvhaw

Bilet normalny kosztuje 25 zł, a ulgowy 15 zł. Dzieci poniżej trzeciego roku życia – mogą korzystać z tej atrakcji bezpłatnie. Wynajęcie gondoli vip to koszt 250 zł. Koło Widokowe dostępne będzie w godzinach od 11 do 22 do 31 sierpnia.

Piękne widoki na gdyńską panoramę można także podziwiać z Kamiennej Góry, na którą dostaniemy się wagonikiem kolejki torowej – to także jedna z nowszych atrakcji Gdyni, bo funkcjonuje dopiero od roku. Wjazd jest bezpłatny.
ir/wg

d4kvhaw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kvhaw