Trwa ładowanie...

Gdynia - Open'er Festival 2015 zaczyna się już jutro!

Open'er Festival 2015 w Gdyni. Impreza potrwa od 1 do 4 lipca.
Share
Gdynia - Open'er Festival 2015 zaczyna się już jutro!
Źródło: flickr.com by Michal Bielecki, licencja CC BY-SA 3.0
d16bbvs

Już 1 lipca startuje w Gdyni kolejny Open'er Festival 2015. Impreza potrwa do 4 lipca. W tym roku pojawią się cztery sceny. Na największej z nich, Main Stage zagrają największe gwiazdy tegorocznego festiwalu, m.in. Kasabian, The Libertines, Lao Che, Mumford and Sons, The Prodigy czy Hozier.

Poza tym przez cztery dni zobaczymy występy takich wykonawców jak Jose Gonzalez, Chet Faker, Django Django, St. Vincent, Jonny Greenwood, Swans, Thurston Moore czy Of Montreal, Selvy, Flirtini, Naphta, Daniel Drumz czy George Fitzgerald. Pomiędzy koncertami odbędą się spektakle warszawskiego Teatru Rozmaitości oraz wystawa Muzeum Sztuki Nowoczesnej "Nikt nam nie weźmie młodości! jak sztuka i muzyka lat 80. stworzyły alternatywne Trójmiasto". W Altercafe będzie można spotkać się z pisarzami: Ziemowitem Szczerkiem, Magdaleną Grzebałkowską oraz Zygmuntem Miłoszewskim, w Alterkinie obejrzeć filmy, a w Klubie Komediowym występy stand-uperów i kabaretów impro.

Open'er Festival Gdynia - jedzenie

Dla tysięcy fanów muzyki przygotowano kilkadziesiąt mobilnych mini-restauracji i barów. Na Open'erze będziemy mieć do dyspozycji wiele rodzai kuchni. Zaczynając od kultowych zapiekanki, pizzy i burgerów z barobusów, przez grillowane kiełbasy czy bigosy, na stoiskach z danami kuchni hinduskiej czy greckiej kończąc. Ponadto znajdą się też bary wegetariańskie i wegańskie, stoiska z owocami w czekoladzie i karmelu i innymi słodkościami. Będzie również wiele miejsc, w których będzie można zamówić piwo lub drinki.

d16bbvs

Open'er Festival 2015 - atrakcje Gdyni

Open'er Festival Gdynia - transport publiczny

Darmowa linia Open'er Festival
Na czas trwania festiwalu warto zostawić samochód w domu i przesiąść się do komunikacji miejskiej. Organizatorzy co roku starają się coraz bardziej usprawniać dojazd na teren lotniska w Gdyni-Kosakowie. Bezpłatne autobusy kursują wahadłowo co kilka minut od dworca Gdynia Główna pod festiwalowe bramy. Linią Open'er Festival można pojechać na podstawie biletu wstępu na imprezę lub festiwalowej opaski. Pojazdy kursują z tymczasowego przystanku przy ul. Janka Wiśniewskiego, obok Urzędu Przewozu Poczty w kierunku Open'er Festival lub z Festivalu z przystanku Wąwóz Ostrowicki, od ul. Zielonej.

Rozkład jazdy:
- 30 czerwca - 8:00 - ok. 2:00 (dnia następnego)
- 1 - 4 lipca - 8:00 - ok. 6:00 (dnia następnego)
- 5 lipca - 6:00 - 14:00.

d16bbvs

*Autobusy miejskie * - obowiązują bilety ZKM Gdynia
- od strony wejścia dla pieszych od ul. Zielonej, przystanek Wąwóz Ostrowicki (na żądanie) linie nr 109, 209, N10
- od strony Kosakowa, przystanek Kosakowo - Urząd Gminy linie nr 105, 146, 165, 173, N94
- w dniach 30 czerwca - 5 lipca zwiększona zostanie także do ok. 60 minut częstotliwość kursowania linii 4A (dw. Gdynia Główna - Port Lotniczy w Gdańsku). Obowiązują bilety wg taryfy jak na liniach pośpiesznych. Nie są ważne bilety okresowe, z wyjątkiem metropolitalnych.

Open'er Festival - karnet na SKM po całym Trójmieście
Festiwalowicze posiadający karnet 4-dniowy i chcący podróżować po Trójmieście mogą na stronie festiwalu dokupić specjalny bilet SKM za 30 zł, który uprawnia do bezpłatnego przejazdu na trasie Tczew-Wejherowo w trakcie imprezy.

Open'er Festival - własny środek transportu
Osoby, które zdecydują się jednak przyjechać samochodem, motorem lub rowerem, mogą zostawić je na parkingu od strony Kosakowa od ul. Wiejskiej. Płatny jest każdy wjazd: motory 15 zł, samochody osobowe 20 zł, rowery - bezpłatnie. Parking będzie zamknięty w przypadku dużych opadów deszczu.

Open'er Festival 2015 Gdynia - noclegi

Pole namiotowe na terenie festiwalu Dla posiadaczy karnetów z polem namiotowym lub za dodatkową dopłata dla posiadaczy biletów jednodniowych. Obiekt jest czynny od 30 czerwca , godz. 12:00 do 5 lipca, godz. 14:00.

d16bbvs

Hostele, hotele, kwatery prywatne
Ceny pokoi dwuosobowych w hostelach w Gdyni zaczynają się od 140 zł za dobę, zaś w hotelu od 300 zł. Można również znaleźć oferty wynajmu pokoi i apartamentów w prywatnych domach czy mieszkaniach - ceny rozpoczynają się od 35 zł za osobę za dobę.

Open'er Festiwal 2015 - punkty wymiany biletów na opaski
Bilety jednodniowe oraz karnety dwudniowe i czterodniowe podlegają wymianie na identyfikatory w formie opaski. Może z niej korzystać tylko jedna osoba. Uszkodzenie lub zerwanie opaski powoduje utratę jej ważności.

Miejsca, w których można dokonać wymiany:
- przy Dworcu PKP Gdynia Główna
Czynny: 30 czerwca - 4 lipca; godz. 9:00 - 22:00

- przy polu namiotowym
Czynny: od 30 czerwca, od godz. 12:00 do 4 lipca, do godz. 22:00

- przy wejściu głównym, przed Main Stage (sceną główną)
Czynny: 1 lipca: 13:00 - 4:00, 2 - 4 lipca: 14:00 - 4:00

- od strony Kosakowa
Czynny: 1 lipca: 13:00 - 4:00, 2 - 4 lipca: 14:00 - 4:00

gw/udm

d16bbvs

Podziel się opinią

Share
d16bbvs
d16bbvs