Trwa ładowanie...

Genialny pomysł Włochów. Dostają darmowe piwo za jazdę na rowerze

Urbanista z Bolonii wymyślił świetny sposób na zachęcenie mieszkańców miasta do ekologicznego podróżowania.

Share
Genialny pomysł Włochów. Dostają darmowe piwo za jazdę na rowerze
Źródło: Shutterstock.com
d40yyy8

Program nazywa się Bella Mossa, czyli "dobra robota". To pomysł Marka Amadori, urbanisty z Bolonii, na zachęcenie ludzi do rezygnowania z jazdy samochodem na rzecz środków transportu, które nie zanieczyszczają środowiska - informuje portal WeLoveCycling.

Wystarczy zainstalować specjalną aplikację. Można zarejestrować podróż rowerem, komunikacją miejską lub piechotą. Lokalizator GPS jest gwarancją tego, że użytkownicy nie oszukują. Za każdą podróż otrzymuje się punkty - nie liczy się liczba kilometrów.

Punkty wymienia się na darmowe piwo, lody lub bilety do kina. W programie bierze udział około 100 lokalnych firm. Aplikacja pokazuje też użytkownikowi, ile dwutlenku węgla "zaoszczędził". Żeby nie było zbyt łatwo, można zarejestrować maksymalnie cztery podróże dziennie.

d40yyy8

Lody kosztowały mnie 3 tys. punktów, czyli osiem podróży plus bonus za dołączenie do aplikacji - powiedziała reporterka BBC, która wypróbowała aplikację.

Bella Mossa działa jedynie na wiosnę i w lecie. Jednak za jej pośrednictwem zarejestrowano ponad 3,7 mln km, więc twórcy planują przedłużyć ten okres w przyszłym roku.

Myślicie, że w polskich miastach taka aplikacja odniosłaby sukces?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Czy można zaufać aplikacjom-alkomatom?

d40yyy8

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40yyy8
d40yyy8