Trwa ładowanie...

Gigantyczna inwestycja w Gdańsku zmieni oblicze miasta

Hotel, kompleks basenów i gigantyczne oceanarium. Tak już za kilka lat mogą wyglądać okolice stadionu Energa Gdańsk. Zakończył się pierwszy etap konkursu, w ramach którego wyłoniono najlepszą koncepcję. Start budowy w 2019 roku.
Share
Gigantyczna inwestycja w Gdańsku zmieni oblicze miasta
Źródło: materiały prasowe PFI Future
d3ehx8j

Za gigantyczną inwestycję odpowiadać będzie konsorcjum, którego liderem jest Premiowy Fundusz Inwestycyjny Future z Wrocławia. Ta sama firma budowała słynne już na cały świat Afrykarium we Wrocławiu.

Na terenie o powierzchni 46,6 tys. m kw. ma powstać wielofunkcyjny obiekt Nautilius Gdańsk, a w nim: oceanarium z jaskiniami 5D+ (ok. 30 tys. m kw.), kompleks basenów i saun (ok. 6 tys. m kw.), pasaż handlowy, restauracje, hotel, centrum medyczne i centrum nauki (w stylu gdyńskiego Centrum Nauki Experyment czy warszawskiego Centrum Nauki Kopernik).

   materiały prasowe PFI Future
Źródło: materiały prasowe PFI Future

Przez najbliższe miesiące trwać będą ustalenia dotyczące m.in. harmonogramu, doprecyzowania rozwiązań architektonicznych i biznesplanu.

Podpisanie umowy planowane jest na koniec 2017 roku i od tego momentu obiekt ma być gotowy w ciągu pięciu lat. Zajmie tereny w pobliżu stadionu Energa Gdańsk oraz obiektu wystawienniczego Amber Expo i z pewnością zmieni oblicze miasta. Zdaniem inwestora może przyciągać nawet 3 miliony zwiedzających w ciągu roku.

d3ehx8j

Podziel się opinią

Share
d3ehx8j
d3ehx8j