Trwa ładowanie...

Godziny dla seniorów na lotniskach. Przepis może utrudnić życie podróżnym

Godziny dla seniorów to opcja wprowadzona przez rząd od 15 października w celu ograniczenia ryzyka zarażenia osób starszych podczas zakupów. Okazuje się, że rozporządzenie dotyczy także sklepów lotniskowych. Absurd? Przepis może utrudnić podróżnym życie.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Część sklepów na lotniskach między 10 a 12 obsługuje tylko seniorów
Część sklepów na lotniskach między 10 a 12 obsługuje tylko seniorówŹródło: Getty Images
d24outm

Zgodnie z nowym rozporządzeniem w lokalach handlowych może znajdować się maksymalnie 5 osób na jedną kasę, a od poniedziałku do piątku między godziną 10 a 12 obowiązują tzw. godziny dla seniorów. I choć paradoksalnie samolotami lata więcej osób poniżej 60 roku życia, to nowe obostrzenia dotyczą także sklepów lotniskowych.

– W punktach handlowych obowiązują godziny dla seniorów zgodnie z rozporządzeniem i są to: poczta (część ogólnodostępna terminalu), apteka (część ogólnodostępna terminalu), Keraniss (odloty strefa Non Schengen) oraz Aelia (odloty strefa Schengen) - mówi w rozmowie z portalem Fly4free.pl Dagmara Komperda, kierownik działu komunikacji społecznej w krakowskim porcie lotniczym.

Godziny dla seniorów nie na wszystkich lotniskach

Część portów lotniczych wynajmuje powierzchnię użytkową punktom handlowym, a zatem decyzja o zastosowaniu się do rozporządzenia należy w ich przypadku do najemców. Nie ma jednak informacji o tym, by sklepy w portach lotniczych w Gdańsku, Katowicach czy lotnisko Chopina w Warszawie wprowadziły godziny dla seniorów.

d24outm

Z nowym rozporządzeniem wiąże się kilka nieścisłości, jak właśnie kwestia sklepów lotniskowych, bo jedynym wyjątkiem dla złamania zasad nowego rozporządzenia jest zagrożenie życia lub zdrowia. Nie ma w nim informacji m.in o lotniskach czy sklepikach szkolnych.

Źródło: Fly4free.pl

Godziny dla seniorów. "Najpierw ruch zamiera, a później są tłumy"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d24outm

Podziel się opinią

Share
d24outm
d24outm