Trwa ładowanie...
dtnlez2

Godziny dla seniorów na lotniskach. Przepis może utrudnić życie podróżnym

Godziny dla seniorów to opcja wprowadzona przez rząd od 15 października w celu ograniczenia ryzyka zarażenia osób starszych podczas zakupów. Okazuje się, że rozporządzenie dotyczy także sklepów lotniskowych. Absurd? Przepis może utrudnić podróżnym życie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Część sklepów na lotniskach między 10 a 12 obsługuje tylko seniorów
Część sklepów na lotniskach między 10 a 12 obsługuje tylko seniorów (Getty Images)
dtnlez2

Zgodnie z nowym rozporządzeniem w lokalach handlowych może znajdować się maksymalnie 5 osób na jedną kasę, a od poniedziałku do piątku między godziną 10 a 12 obowiązują tzw. godziny dla seniorów. I choć paradoksalnie samolotami lata więcej osób poniżej 60 roku życia, to nowe obostrzenia dotyczą także sklepów lotniskowych.

– W punktach handlowych obowiązują godziny dla seniorów zgodnie z rozporządzeniem i są to: poczta (część ogólnodostępna terminalu), apteka (część ogólnodostępna terminalu), Keraniss (odloty strefa Non Schengen) oraz Aelia (odloty strefa Schengen) - mówi w rozmowie z portalem Fly4free.pl Dagmara Komperda, kierownik działu komunikacji społecznej w krakowskim porcie lotniczym.

Godziny dla seniorów nie na wszystkich lotniskach

Część portów lotniczych wynajmuje powierzchnię użytkową punktom handlowym, a zatem decyzja o zastosowaniu się do rozporządzenia należy w ich przypadku do najemców. Nie ma jednak informacji o tym, by sklepy w portach lotniczych w Gdańsku, Katowicach czy lotnisko Chopina w Warszawie wprowadziły godziny dla seniorów.

dtnlez2

Z nowym rozporządzeniem wiąże się kilka nieścisłości, jak właśnie kwestia sklepów lotniskowych, bo jedynym wyjątkiem dla złamania zasad nowego rozporządzenia jest zagrożenie życia lub zdrowia. Nie ma w nim informacji m.in o lotniskach czy sklepikach szkolnych.

Źródło: Fly4free.pl

Godziny dla seniorów. "Najpierw ruch zamiera, a później są tłumy"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

dtnlez2

Podziel się opinią

Share
dtnlez2
dtnlez2