Trwa ładowanie...

Gra w trzy kubki. Policja w Zakopanem wystosowała apel do turystów

"Trzy kubki" lub "trzy karty" to gra hazardowa, podczas której najczęściej dochodzi do oszustwa. Jej ofiarami padają m.in. turyści w Zakopanem. Dlatego miasto i policja podjęły kroki, mające na celu ochronić urlopowiczów.

Share
Gra w trzy kubki. Policja w Zakopanem wystosowała apel do turystów
Źródło: Youtube.com
d2rpna5

"Zakopane to moc atrakcji, unikatowy klimat, wspaniałe wydarzenia kulturalne, piękne widoki. Niestety, w niektórych rejonach miasta można natknąć się na osoby urządzające grę w tzw. "trzy kubki" – brzmi początek postu zamieszczonego przez lokalną policję na Facebooku.

"Pod żadnym pozorem nie pozwól się sprowokować do wzięcia udziału w grze! Nie masz szans na wygraną!" – napisano w dalszej części wpisu.

Na czym dokładnie polega gra? Prowadząca ją osoba posługuje się trzema kartami lub trzema kubkami. Tasując karty lub zmieniając błyskawicznie ustawienie kubków, daje graczowi – po wpłaceniu określonej kwoty – za zadanie wskazanie wygrywającej karty albo kubka skrywającego kulkę lub monetę.

d2rpna5

Jednak najczęściej oszust współpracuje ze "wspólnikami". Pozoruje grę, a przypadkowa osoba uwierzyła, że prowadzący jest ogrywany. Kiedy poczuje się zachęcona, aby dołączyć do zabawy – początkowo wygrywa. Jednak tylko do momentu, kiedy zaczyna stawiać większe kwoty.

W ten sposób dało się nabrać w ostatnich latach w Zakopanem wielu turystów. Bywało, że zaaferowani okazją naiwni wczasowicze w rozgrywkach tracili tysiące złotych.

Za organizowanie gry w trzy kubki grozi 30 dni aresztu i/lub grzywna do 5 tys. zł. Latem 2019 r. zatrzymano w stolicy Tatr kilku oszustów.

d2rpna5

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Podróbka schabowego. Uwaga na nieuczciwych restauratorów

d2rpna5

Podziel się opinią

Share
d2rpna5
d2rpna5