Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
gruzja
26-09-2019 09:03

Gruzja. Wakacje na własną rękę. Kiedy jechać, jak i dokąd?

Które miejsce jest ostatnio najczęściej wybierane przez Polaków na wakacje? Gruzja! Ten kraj przeżywa obecnie swój renesans. Zainteresowanie zwiedzaniem tego egzotycznego kraju położonego na pograniczu Europy i Azji w Kaukazie Południowym jest ogromne. Biura podróży organizują coraz więcej wycieczek do najciekawszych regionów Gruzji, a kolejne linie lotnicze otwierają nowe połączenia. Gruzja. Podpowiadamy, jak zorganizować wakacje na własną rękę.

Gruzja. Wakacje na własną rękę. Kiedy jechać, jak i dokąd?Źródło: Materiały prasowe
d4m02ew
d4m02ew

Dowiedz się więcej o tym przepięknym, intrygującym i niezwykle gościnnym kraju i zaplanuj swój wyjazd marzeń! Sprawdź, kiedy najlepiej wybrać się do Gruzji, jak się do niej dostać i które miejsca warto zobaczyć!

Kiedy jechać do Gruzji?

Zdecydowanie najlepszą porą roku nawyprawę do Gruzji, jeśli mamy w planach dużo zwiedzania i poznawanie gruzińskiej kultury, będzie późna wiosna lub wczesna jesień. Temperatury są wtedy najprzyjemniejsze, bo oscylują między +15 stopni Celsjusza, a +20 stopni Celsjusza. Słońca jest bardzo dużo, a kolory budzącej się przyrody wiosną i opadających liści jesienią będą zachwycać i cieszyć oczy.

Zimą warto wybrać się do Gruzji jeśli chcemy pojeździć na nartach i zaznać białego, śnieżnego szaleństwa. Lato z kolei jest w Gruzji bardzo upalne, a i liczba turystów z całego świata duża.

Najlepszym miesiącem na wyjazd do Gruzji będzie wrzesień. Pogoda wtedy wciąż jest ciepła, a przejście z lata do jesieni następuje łagodnie. Szlaki górskie wciąż są wówczas bezpieczne i dostępne dla turystów, krajobrazy zachwycają barwną mozaiką jesiennych kolorów, a w miastach nie brakuje atrakcji w postaci festynów, festiwali artystycznych i obchodów dni miast.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Dodatkowym argumentem za wyjazdem do Gruzji właśnie we wrześniu jest wielkie gruzińskie winobranie. Wrzesień to miesiąc zbioru winogron i rozpoczęcia nowego sezonu winiarskiego. Gruzini ochoczo pracują w tym czasie w winnicach, a poza tym biesiadują i śpiewają. Będąc w tym czasie w Gruzji po prostu musisz spróbować gruzińskiego wina, które uchodzi za najlepsze na świecie! Ma ponad 8000 letnią tradycję i w wielu winnicach wciąż jest wytwarzane tylko i wyłącznie tradycyjnymi metodami.

d4m02ew

Jak dostać się do Gruzji?

Gruzję można zwiedzać na dwa sposoby - w ramach zorganizowanej wycieczki z biurem podróży lub samodzielnie.Ten drugi sposób będzie o wiele ciekawszy i przyjemniejszy, a co więcej wcale nie musi być drogi.

Na własną rękę najlepiej dostać się do Gruzji jedną z tanich linii lotniczych. Obecnie połączenia z Polski do Gruzji oferuje WizzAir. Do wyboru mamy loty z loty do Kutaisi z Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia. Ceny są bardzo przystępne, jednak tutaj dużo zależy od wyprzedzenia z jakim kupujemy bilet i terminu wyjazdu. Przykładowo, za lot w obie strony dla jednej osoby z Wrocławia na koniec marca 2020 zapłacimy 508 zł.

Co warto zobaczyć w Gruzji

Po przylocie do Gruzji na lotnisko w Kutaisi najlepiej od razu złapać tamtejszą taksówkę, tak zwaną “marszrutkę” i ruszać dalej w głąb Gruzji. W tym niesamowitym kraju jest bardzo wiele interesujących miejsc do zwiedzenia, dlatego nie sposób wymienić ich wszystkich.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Warto zastanowić się co dokładnie chcemy zobaczyć i na co mamy ochotę. Jeśli interesuje nas chodzenie po górach, od razu ruszajmy na północ kraju do wysokogórskiego regionu Swanetia albo kierujmy się w stronę jednego z najwyższych szczytów Gruzji - Kazbegu.

Jeśli chcemy bardziej zaznajomić się z kulturą gruzińską i poznać rytm życia gruzińskich miast - wybierzmy stolicę kraju Tbilisi, Sighnaghi w regionie Kachetia, który jest najsłynniejszym winiarskim regionem Gruzji oraz Batumi - nadmorski kurort pełen kontrastów.

d4m02ew
d4m02ew

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj